Sisukord
Teadus
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist (1) «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (5) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (3) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (12) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (3) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (3) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (32) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (2) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (4) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne (3) Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades (3) Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte (2) Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Arvutimängurid näitasid, et Einstein eksis

4 min lugemist
  • Mitu eksperimenti kinnitab, et kvantfüüsikat kritiseerinud Einstein eksis.
  • Üle 100 000 arvutimänguri osales täiusliku juhuslikkuse loomises.
  • Füüsiline maailm on isegi nobelist Einsteini mõistusele liiga veider.
Arvutimängus tähistasid mustad ja valged ruudud ühtesid ja nulle. Nende vajutamisel saadud arvujadad on juhuslikumad kui ükski arvutialgoritm luua suudab. FOTO: BIG Bell Test

100 000 arvutimängija abil tehtud füüsikaeksperimendid tõestasid, et Albert Einstein eksis: kvantfüüsikutel on õigus ning kõige pisemal tasandil toimuvad protsessid eiravad tõepoolest peaaegu igasugust igapäevast loogikat.

Tellijale

100 000 arvutimängija abil tehtud füüsikaeksperimendid tõestasid, et kvantfüüsikutel on õigus ning kõige pisemal tasandil toimuvad protsessid eiravad tõepoolest peaaegu igasugust inimlikku loogikat.

Arendati välja spetsiaalne arvutimäng, milles inimesed pidid virtuaalses linnas liikumiseks sisestama pidevalt nulle ja ühtesid. Osales ligi 100 000 mängijat, kelle sisestatud nullid ja ühed saadeti üle maailma 12 füüsikalaborisse mõõtmisvalikute tegemiseks. Kokkuvõtvalt näitasid kõigi teadusrühmade tulemused, et Einstein siiski eksis: üksteisest lahus olevad osakesed tõepoolest mõjutavad üksteist ka kaugmõjuna ning mõõtmata osakestel ei ole selgeid omadusi.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto