Sisukord
Autosport
Tänane leht
12.05.2018
Eesti Ühe pere aasta prügi mahub ühte purki Ministeeriumi uuest pressiesindajast sai kantsleri mainekorraldaja (7) Pootsman ei tea veel orust Võistle, Elina, võistle! (1) Välismaa Gina Haspel astus lavale Hiina Big Maci fännid kaubandussõjas burgerist ei loobu Väike röövik ähvardab Aafrika nälga jätta SEIKLUSVIDEO: Milline on maailma kauneim kanjon? Nõiutud kaljud, ohud ja legendid Arvamus Viivi Luik: töörahu tapamajas (5) EKI keelekool: kihelkond (2) Postimees 1992. aastal: peeti kinni võõrväe vanemleitnant Peeter Järvelaid: kihelkondlik triipkood riigikultuuris Juhtkiri: kulda väärt ema (1) Sport Raudmees Ain-Alar Juhanson murrab uut sorti takistusi Starditulede süttimise hetkel kustub eestlaste sõprus SEIKLUSVIDEO: Milline on maailma kauneim kanjon? Nõiutud kaljud, ohud ja legendid Jets rõõmustab Kanada haavatud hinge (1) Mart Soidro: igatsedes taga kadunud aegu Tarbija Välismaale õppima minekuks tuleb teha kõva eeltööd AK Eesti rahva ajalugu Enn Tarveli järgi (1) Hellade näppudega inimmasina naasmine Ulmekogumik, mille lugudes päästavad eestlased inimkonna (1) Vikerkaar loeb. Ala ja tema rahvas Elu ongi keeruline «Inimeste elulood on kirjandusliku ehitusmaterjali ammendamatu karjäär» Andres Adamson: ajalootõest ja eesti rahvast (6) Peeter Langovitsi tagasivaade: Järvi tõi Eestisse Detroiti sümfoonikud Kihelkondlik Eesti: Vallad kaovad, kihelkonnad jäävad (3) Kihelkondlik Eesti: Tuleme ja saame kokku juurte juures Kihelkondlik Eesti: Meie identiteedi kodu Arter Pilk luuraja argipäeva: väikesed võidud (ja kaotused) suures vastasseisus Viirus Kriimsilma üheksa ametit Jah, ka emadust saab täiega turundada! Ilona Leib: mina – ema (1) Arteri suur intervjuu: Kaja Kallas ei karda skandaale! (6) SEIKLUSVIDEO: Milline on maailma kauneim kanjon? Nõiutud kaljud, ohud ja legendid Emadepäevaks: kodutortide klassika värskemal moel Mis on stiilivaldkond, milles eestlased hädasti järeleaitamistunde vajaks? Miks tahaksid londonlased haarata oksekoti järele, kuuldes väljendit «kuninglik pulm»? Filmiarvustus: «Päike südames» - poolteist tundi armastuse otsimist (1) Sõiduproov. Kas see ongi viimane puhtavereline Mitsubishi? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Starditulede süttimise hetkel kustub eestlaste sõprus

4 min lugemist
Ralf Aron on tagasi tunamullusest juba tuttava Prema võistkonna ridades. FOTO: Prema Powerteam

Viis-kuus aastat tagasi võis Aravete ringrajal alatasa näha pilti, kuidas poisid Ralf Aron ja Jüri Vips Rotaxi kartide roolis istusid ning usinalt kilomeetreid mõõtsid. Eesmärk oli mõlemal kardirooli keeranud ja ringrajasõitja karjäärist mõelnud poisil toona üks: jõuda iga ringiga lähemale suurtele võidusõiduunistustele.

Tellijale Tellijale

Nüüd on unistused täitunud, sest vormel 3 Euroopa meistrivõistlused on vaieldamatult kõva tase. Aga süües kasvab isu ja uued unistused on Aronil ja Vipsil kõige kõrgemad. On ju ihaldatud vormel 1 sari F3-st vaid kahe sammu – tõsi küll, pika ja raske sammu – kaugusel. 

Esimest korda löövad vormelipüramiidi kolmandal astmel ehk F3 Euroopa meistrivõistlustel kaasa kaks Eesti pilooti – Ralf Aron ja Jüri Vips. Kahe maarjamaa mehe samaaegset kuulumist nii kõrgesse klassi annab võrrelda vaid seitsme aasta taguse ajaga, kui vormel Renault 3.5 sarjas sõitsid ühel ajal Kevin Korjus ja Sten Pentus.

11.05.2018 14.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto