Sisukord
Tänane leht
Postimees

Herkelist sai taas Vabaerakonna esimees

2 min lugemist

Tallinna Ülikoolis laupäeval peetud  Vabaerakonna üldkogul valiti 128 häälega erakonna esimeheks Andres Herkel, kes on seda ametit pidanud ka varem. Partei senine juht Artur Talvik uuesti esimeheks ei kandideerinud.

Juhatuse liikmeteks said Lii Ramjalg, Monika Haukanõmm, Jaanus Ojangu, Jüri Adams, Kaul Nurm, Vahur Kollom, Ain Ostra, Enn Meri, Elo Lutsepp ja Vello Väinsalu. Samuti kinnitati erakonna üldprogramm.

Erakonna aukohtusse osutusid valituks Katrin Hauk, Jako Kull, Eino Muruste, Taavi Simson ja Lembit Tuur, revisjonikomisjoni liikmeteks said Anne Hansberg, Külliki Kübarsepp ja Urmet Külaots.

«Me tuleme, sest me ei ole nõus Eesti poliitilise kultuuriga, mis on jäänud inimestele kaugeks ega väljenda enam ammu nende tegelikke ootusi,» meenutas Herkel oma kõnes Vabaerakonna manifesti esimest lauset. «Sealtpeale oleme me sõnastanud erinevaid demokraatia edendamise ja muid programmilisi dokumente, samuti mitmeid eelnõusid riigikogus. Kas neid algatusi on arvestatud? Ei, ei ole! Meie hääl on küll kõlanud kõvemini, kuid meie eelnõud põrkuvad kartellierakondade kollektiivkaitsele.»

Herkel lisas, et erakondade riigieelarvelist rahastamist ei ole vähendatud, valija hääle kaalu arvestav avatud nimekirja põhimõte on tagasi lükatud ning riigikogu liikmetele anti taas võimalus kuuluda kohalikesse volikogudesse ehk istuda korraga kahel toolil.

«Kas loodetakse, et me väsime? Või oodatakse, et teemad vajuvad unustusse, kui neid lihtsalt ei lasta lahendada? Vastupidi, see, et Vabaerakonna tekkepõhjused on senini klaarimata, paneb meile kohustuse uue poliitilise mobilisatsiooni ellu kutsumiseks,» märkis Herkel.

Oma sõnavõtus küsis Herkel ka seda, kas Eesti vajab Vabaerakonda või poliitilist liikumist, millele Vabaerakond on pigem kanderakett.

«Esimehena soovin ma olla meie tegemiste ja eesmärkide alandlik teener. Räägime meeskonnast. Ma ei soovi jagada erakonna liikmeid oma toetajateks ja vastasteks. Esimees ei tohi nii teha, sest esimees peab olemas olema kõigi liikmete jaoks,» kõneles ta.

Vabaerakonna endine esimees Artur Talvik teatas eile sotsiaalmeedias, et astus erakonnast välja, kuid poliitikast lahkuda ei kavatse. «Vabamees tervitab! Lühike, aga väga huvitav oli minu parteiline karjäär. Palju mõtlemisainet edasi tegutsemiseks,» teatas ta Facebooki vahendusel ja tänas kõiki kaasvõitlejaid.

Seotud lood
12.05.2018 15.05.2018
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto