Novosjolov vallutas jälle Eiffeli

Nikolai Novosjolov on nüüd tulnud Pariisist tagasi nii MM-tiitli kui ka MK-etapi esikohaga. FOTO: Stephen Caillet / Panoramic / Scanpix

Kaheksa aastat tagasi krooniti Nikolai Novosjolov Pariisis maailmameistriks. Nüüd tõestas ta kaunite mälestuste linnas taas, et kuulub maailma absoluutsesse tippu – Pariisi MK-etapil saadud esikoht oli talle karjääri neljas ning tõstis ta maailma edetabelis tagasi esikolmikusse. Ei kõigutanud Novosjolovit ka asjaolu, et hiljuti lahkus Eesti koondise juurest Usbekistani koondise manu tema senine isiklik treener Igor Tšikinjov. Pariisis juhendas Eesti esinumbrit Itaalia tipptreener Angelo Mazzoni, kelle käe all treenib ka näiteks Erika Kirpu.

Tellijale Tellijale

Põnevas finaalis, mis kujunes maailmameistrite siseasjaks, tegi Novosjolov tuule alla tabeli teisele numbrile, 2015. aastal maailma parimaks kroonitud ukrainlasele Bogdan Nikišinile. Jäänud 0:2 ja 1:3 kaotusseisu, tegi Novosjolov seejärel esimesel kolmandikul kaks torget järjest ja viigistas seisu 3:3 peale. Finaali keskpaigas haaras Novosjolov kahetorkelise edu ning viimasele perioodile mindi juba Eesti esinumbri pealtnäha kindlas 9:3 eduseisus.

12.05.2018 15.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto