T, 4.10.2022

Eesti laulis end tagasi kaardile

Angela Blumkvist
Eesti laulis end tagasi kaardile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Eurovisiooni lauluvõistlusel esikohale tulnud Iisraeli laulja Netta Barzilai tunneb koos oma fännide ja toetajatega võidust rõõmu.
Eurovisiooni lauluvõistlusel esikohale tulnud Iisraeli laulja Netta Barzilai tunneb koos oma fännide ja toetajatega võidust rõõmu. Foto: Vjatšeslav Prokofjev / TASS / Scanpix

Laupäeval toimus Lissabonis Eurovisiooni finaal, kus Eesti saavutas kaheksanda koha. Esikohaga läks koju suurfavoriit Iisrael. Eestlaste sotsiaalmeedia täitus kiirelt pahameelega, kuid Elina ise oli õnnelik.

Sel aastal paistis Eurovisioon silma ettearvamatustega. Lisaks sellele, et üks fännidest Suurbritannia etteaste ajal lavale jooksis, oli punktide jagunemine suuresti ootamatu. Võib öelda, et sel aastal kohtas punktisajus vähem poliitilisi sidemeid kui varem. Kui välja jätta vahejuhtum, kus Venemaa antud punktid saalis välja vilistati.

Nähes punkte jagamas mõnd naaberriiki, hoidis «La Forza» üks autoritest, Timo Vendt, greenroom'is käsi palveasendis ja piilus lootval pilgul ekraani poole. Eesti ei saanud aga ei Rootsi ega Soome žüriilt ühtegi punkti, Lätilt sai Eesti 8 punkti, Venemaalt 6. Seevastu teenis «La Forza» maksimumi hoopis Makedoonialt, Moldovalt ja Portugalilt. Ka Nechayeva väljendas imestust, et naaberriigid punkte ei andnud: «Sinna turneed vist siis ei tee,» naeris ta finaali järel.

Tagasi üles