T, 27.09.2022

Uppunud väikelapse ema kriminaalsüüdistusega kohtu all

BNS
Uppunud väikelapse ema kriminaalsüüdistusega kohtu all
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vääna jõgi.
Vääna jõgi. Foto: Mihkel Maripuu

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis kriminaalsüüdistusega kohtu ette naise, kes uurimisandmetel jättis oma kolmeaastase lapse järelevalveta, mis lõppes lapse uppumisega.

Uurimisandmetest nähtub, et mullu 9. märtsi õhtul helistas politseisse naine ning teatas, et tema kolmeaastane laps on kadunud. Sündmuskohale jõudnud politseipatrull selgitas välja, et laps oli väljas üksi, kui ta ema viibis majas koos teise lapsega ning tegeles koduste asjadega. Isa sel ajal kodus ei olnud. Last otsima asunud ametnikud leidsid tema surnukeha samal õhtul Vääna jõest. 

Kriminaalasja materjalidest nähtub, et laps viibis umbes tund aega üksi talu territooriumil ja mänguväljakul, mis asub 24 meetri kaugusel Vääna jõest. Uurimisversiooni järgi läks laps jõe äärde ja libises vette. Süüdistusakti järgi jättis naine väikelapse järelevalveta, mis tõi kaasa lapse surma ettevaatamatusest. 

Ringkonnaprokurör Rita Sinivälja sõnul on riigikohus on varem märkinud, et kolmeaastane laps on arusaamisvõimetu isik, kelle elu ja tervist ohustab eeskätt tema enda suutmatus välismaailmas objektiivselt eksisteerivaid ohte teadvustada ja nende ohtude kohaselt käituda. Seetõttu on lapsevanematele perekonnaseadusega pandud kohustus tegutseda lapse huvides vajaliku hoolsusega, kaitsta last tema elu ja tervist ähvardavate ohtude eest, sealjuures ette näha ja ära hoida võimalikke tagajärgi.

«Lapsevanem jättis hooletult oma kohustused täitmata, sel põhjusel on talle esitatud süüdistus lapse ettevaatamatu surma põhjustamises,» lisas prokurör.

Kohus arutab naise süüasja oktoobris.

Märksõnad
Tagasi üles