Sisukord
Auto
Postimees
19.05.2018
Eesti Mis juhtus Igor Mangi lähikonda sattunud Piretiga? (28) Kuninglikku supervormi veini, pasta ja pilatesega Majandus Eesti Energia ostab Nelja Energia Välismaa KOHALIK VAADE. Lääne-Balkani riikidel ei tasu euroliidust veel unistada KOHALIK VAADE. Türgi valimiste lahingutandriks saab meedia Kuningliku pulma ootuses: rojalistid on prints Harry valikus kergelt pettunud Arvamus Dagmar Lamp: kuninglik pulm – tolerants tegi traditsioonile ära (1) EKI keelekool: mida me usume? (1) Ene Pajula veste: kui mammi usuks vandenõusid, siis oleks ta ammu surnud (1) Juhtkiri: tulevikku vaatav tehing (4) Sulev Lääne ja Sulev Mäeltsemees: piirid muutunud, reform takerdunud Kui tuuled pöörduvad Liiga palju parimaid poegi Riigiuuendaja Raidla (4) Antoine Griezmann - ebaõnne seljataja Kultuur Rannapi hägusevõitu endlid Sport Eesti korraldab jäähoki MM-turniiri Marek Tiits: millise tundega vaataks kuldväravavaht Evald Tipner tänast endanimelist karikafinaali? Rivaalid saatsid Ott Tänaku teele pirakad kivid (4) Tarbija Hiiglaslik jäätisetest: maitsesime pea 30 uut jäätist ja valisime parima AK Surematud tõprad ja surelikud pühakud Gustavi raamat Salmest Eesti – sünge tegevuspaik briti krimis Seksi ja surma täis lühiromaan Soome ajaloost Vikerkaar loeb. Naeruvääristatud mõistus Maailm, kus ei eksisteeri midagi peale muusika Nädala plaat. Uues kuues kuues Hea naistekas krimka pintsakus Tiina Kaukvere: miks ma olen rahuldamatu (29) Aja auk. Hirm ja värin lõbustuspargis Peeter Langovitsi tagasivaade: Saksamaa president Roman Herzog Eestis Sulev Lääne ja Sulev Mäeltsemees: piirid muutunud, reform takerdunud Halliki Harro-Loit: hääbuva valvekoera asendamine (4) Tarmo Soomere: tulevased tippteadlased leitakse loteriiga (4) Kes kardab paksu eestlast? ehk Sallimatus Eesti moodi (28) Arter Arteri suur intervjuu! Ingrid Margus: Näitlemine õpetab inimesi paremini mõistma (1) Briti suursaadik Theresa Bubbear: monarhia on brittide võimsaim bränd (2) Pärastlõuna Briti moodi: kellaviietee Kuninglikku supervormi veini, pasta ja pilatesega Erkki Bahovski: elagu noorpaar – või on see pidu katku ajal? Saa osa kuninglikust pulmast Põhjalik ülevaade! Kuninglikud pulmad enne ja nüüd GALERII ja 3 VIDEOT: Meghan Markle'i kleidivalik muutis pruudimoe suunda (2) Autoklassik Bentley Turbo R. Pilet sinivereliste maailma. Meelelahutus Koomiks Sudoku

Autoklassik Bentley Turbo R. Pilet sinivereliste maailma.

4 min lugemist
FOTO: Sander Ilvest

Sinivereliste peole sobimatu autoga ilmujat ähvardab oht, et riietusest hoolimata peetakse teda keigarlikuks teenijaks ja tantsuplatsi asemel kupatatakse ta kööki nõusid pesema. Sellist olukorda annab aga vältida, kui väljute kohale jõudes millestki nii suursugusest, nagu seda on Bentley Turbo R.

Tellijale Tellijale

See auto pärineb kaheksakümnendatest, ajast, mis võrreldav praeguse eksootiliste sõidukite turul valitseva ebareaalse olukorraga, kus autode hinnad on jõudnud püüdmatutesse kõrgustesse. Toona peeti puukallistajaid lühema keti otsas, autode kütusekulu ei huvitanud peale ketis olijate suurt kedagi ja vallandunud turbopalavikus jäeti turbokompressorid külge kruvimata vaid lemmikloomadele ja hambaharjadele. Esmalt said ajastu vapiloomadeks B-rühma ralliautod ja nende registreerimiseks toodetud tänavaversioonid, nagu Renault 5 Turbo ja Audi Sport Quattro, hiljem võtsid nende koha aga üle Ferrari F40 ja Porsche 959, millest viimase sünd sai samuti alguse B-rühma võistlusautost. Üheksakümnendate alguses pidi neist emma-kumma plakat olema iga enesest lugupidava mehepoja toaseinal.

Üldine optimism puudutas koos võimsuse ja luksuseihalusega ka teisi tootjaid, ja just kaheksakümnendatel hakkasid asjad Bentley jaoks lõpuks ülesmäge minema, sest siis toodi avalikkuse ette sedaan, mida mainekas USA ajakiri Motor Trend nimetas «esimeseks Bentleyks üle mitme kümnendi, mis selle tiitli auga välja kannab».

18.05.2018 21.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto