Sisukord
Arvamus
Postimees
19.05.2018
Eesti Mis juhtus Igor Mangi lähikonda sattunud Piretiga? (28) Kuninglikku supervormi veini, pasta ja pilatesega Majandus Eesti Energia ostab Nelja Energia Välismaa KOHALIK VAADE. Lääne-Balkani riikidel ei tasu euroliidust veel unistada KOHALIK VAADE. Türgi valimiste lahingutandriks saab meedia Kuningliku pulma ootuses: rojalistid on prints Harry valikus kergelt pettunud Arvamus Dagmar Lamp: kuninglik pulm – tolerants tegi traditsioonile ära (1) EKI keelekool: mida me usume? (1) Ene Pajula veste: kui mammi usuks vandenõusid, siis oleks ta ammu surnud (1) Juhtkiri: tulevikku vaatav tehing (4) Sulev Lääne ja Sulev Mäeltsemees: piirid muutunud, reform takerdunud Kui tuuled pöörduvad Liiga palju parimaid poegi Riigiuuendaja Raidla (4) Antoine Griezmann - ebaõnne seljataja Kultuur Rannapi hägusevõitu endlid Sport Eesti korraldab jäähoki MM-turniiri Marek Tiits: millise tundega vaataks kuldväravavaht Evald Tipner tänast endanimelist karikafinaali? Rivaalid saatsid Ott Tänaku teele pirakad kivid (4) Tarbija Hiiglaslik jäätisetest: maitsesime pea 30 uut jäätist ja valisime parima AK Surematud tõprad ja surelikud pühakud Gustavi raamat Salmest Eesti – sünge tegevuspaik briti krimis Seksi ja surma täis lühiromaan Soome ajaloost Vikerkaar loeb. Naeruvääristatud mõistus Maailm, kus ei eksisteeri midagi peale muusika Nädala plaat. Uues kuues kuues Hea naistekas krimka pintsakus Tiina Kaukvere: miks ma olen rahuldamatu (29) Aja auk. Hirm ja värin lõbustuspargis Peeter Langovitsi tagasivaade: Saksamaa president Roman Herzog Eestis Sulev Lääne ja Sulev Mäeltsemees: piirid muutunud, reform takerdunud Halliki Harro-Loit: hääbuva valvekoera asendamine (4) Tarmo Soomere: tulevased tippteadlased leitakse loteriiga (4) Kes kardab paksu eestlast? ehk Sallimatus Eesti moodi (28) Arter Arteri suur intervjuu! Ingrid Margus: Näitlemine õpetab inimesi paremini mõistma (1) Briti suursaadik Theresa Bubbear: monarhia on brittide võimsaim bränd (2) Pärastlõuna Briti moodi: kellaviietee Kuninglikku supervormi veini, pasta ja pilatesega Erkki Bahovski: elagu noorpaar – või on see pidu katku ajal? Saa osa kuninglikust pulmast Põhjalik ülevaade! Kuninglikud pulmad enne ja nüüd GALERII ja 3 VIDEOT: Meghan Markle'i kleidivalik muutis pruudimoe suunda (2) Autoklassik Bentley Turbo R. Pilet sinivereliste maailma. Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: elagu noorpaar – või on see pidu katku ajal?

4 min lugemist
  • Brittide sisepoliitikas on kaos, Harry ja Meghaniga on aga seis lihtne.
  • Pulm on eraviisiline ja selle maksab kinni kuningakoda.
Lipuehtes London ootab pulmapäeva. FOTO: SCANPIX

Kuninglik pulm, eriti veel siis, kui tegemist on Briti kuningakojaga, erutab ikka maailma. On ju selle riigi kuningate abielud (või ka vallaliseks jäämine) tähendanud mõnikord lausa maailmaajaloolisi pöördeid ja uue ajastu alguseid. Prints Harry ja Meghan Markle’i abiellumine midagi sellist muidugi kaasa ei too – esiteks pole enam need ajad ja teiseks pole Harry troonipärimisjärjekorras sugugi mitte esimene. Maailma huvitab tänane laulatus ometigi, kuigi mõningatel hinnangutel aitab see kinnistada Ühendkuninriigi kui muuseumi kuvandit.

Tellijale Tellijale

Henry VIII soov naisest lahutada andis tõuke Inglismaa reformatsioonile, Elizabeth I soovimatus abielluda võis olla üheks sõja põhjuseks Hispaaniaga. Igaüks, kes on vaadanud filmi «Kuninga kõne», saab aru, milline keeruline olukord tekkis Ühendkuningriigis pärast seda, kui Edward VIII oli 1936. aastal troonist loobunud ja kuningaks tõusis tema vend George VI, kes ennast avalikkuse ees hästi ei tundnud.

Harry ja Meghan Markle’i abielludes on lood muidugi veidi teised. Prints Harry pole ju kuningas ja ta pole troonipärimisjärjekorras sugugi mitte esimene. Judith Vonberg CNNist märgib oma analüüsis, et tänu sellele on Harryl ja Meghanil veidi rohkem vabadust kui järjekorras eespool olevatel prints Williamil ja hertsoginna Catherine’il. Nii ei tohtinud viimane kanda musta kleiti – protestiks ahistamise vastu – Briti filmiauhindade tseremoonial veebruaris, sest seda võinuks näha poliitilise seisukoha võtmisena tulevaselt kuninga abikaasalt, kuid Markle võis mainida #MeToo’d ja #TimesUp’i.

18.05.2018 21.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto