Sisukord
Arvamus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Erkki Bahovski: elagu noorpaar – või on see pidu katku ajal?

4 min lugemist
  • Brittide sisepoliitikas on kaos, Harry ja Meghaniga on aga seis lihtne.
  • Pulm on eraviisiline ja selle maksab kinni kuningakoda.
Lipuehtes London ootab pulmapäeva. FOTO: SCANPIX

Kuninglik pulm, eriti veel siis, kui tegemist on Briti kuningakojaga, erutab ikka maailma. On ju selle riigi kuningate abielud (või ka vallaliseks jäämine) tähendanud mõnikord lausa maailmaajaloolisi pöördeid ja uue ajastu alguseid. Prints Harry ja Meghan Markle’i abiellumine midagi sellist muidugi kaasa ei too – esiteks pole enam need ajad ja teiseks pole Harry troonipärimisjärjekorras sugugi mitte esimene. Maailma huvitab tänane laulatus ometigi, kuigi mõningatel hinnangutel aitab see kinnistada Ühendkuninriigi kui muuseumi kuvandit.

Tellijale

Henry VIII soov naisest lahutada andis tõuke Inglismaa reformatsioonile, Elizabeth I soovimatus abielluda võis olla üheks sõja põhjuseks Hispaaniaga. Igaüks, kes on vaadanud filmi «Kuninga kõne», saab aru, milline keeruline olukord tekkis Ühendkuningriigis pärast seda, kui Edward VIII oli 1936. aastal troonist loobunud ja kuningaks tõusis tema vend George VI, kes ennast avalikkuse ees hästi ei tundnud.

Harry ja Meghan Markle’i abielludes on lood muidugi veidi teised. Prints Harry pole ju kuningas ja ta pole troonipärimisjärjekorras sugugi mitte esimene. Judith Vonberg CNNist märgib oma analüüsis, et tänu sellele on Harryl ja Meghanil veidi rohkem vabadust kui järjekorras eespool olevatel prints Williamil ja hertsoginna Catherine’il. Nii ei tohtinud viimane kanda musta kleiti – protestiks ahistamise vastu – Briti filmiauhindade tseremoonial veebruaris, sest seda võinuks näha poliitilise seisukoha võtmisena tulevaselt kuninga abikaasalt, kuid Markle võis mainida #MeToo’d ja #TimesUp’i.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto