Sisukord
Tänane leht
Postimees

Tselluloositehase vastased moodustavad Emajõe äärde inimketi

1 min lugemist

Tartu lähistele kavandatava tselluloositehase vastased korraldavad Tartu südalinnas Emajõe ääres laupäeval meeleavalduse-inimketi.

Aktsiooni eesmärk on toetada Tartu linna ja seitsme Tartumaa valla volikogu otsust nõuda riigilt tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamist, teatasid meeleavalduse korraldajad.

Aktsioon on apoliitiline, seda korraldavad kodanikualgatuse korras vabatahtlikud, kes on koondunud Facebooki gruppidesse «Tartu tselluloositehas» ja «Ei! Emajõe tselluloositehasele». Liikumise tunnuslause on «Emajõe elu hoieldes».

Meeleavalduse päeval kohale tulevad inimesed moodustavad üle Tartu kesklinna sildade inimketi. Arvuka osaluse korral ulatub kett Võidu sillast Vabaduse sillani, Kaarsild kaasa arvatud. Samal ajal inimketiga toimub Emajõel keti toetusaktsioon «Emajõel Emajõe kaitseks», kuhu korraldajad ootavad osalejaid veesõidukitega.

Neil, kel ei ole võimalik kohale tulla, kuid soovivad toetust avaldada, on võimalik moodustada toetuskett mõne teise veekogu ääres ja saata sellest korraldajatele foto veebilehe www.emajogi.ee vormi kaudu.

Pärast ketti toimub tasuta vabaõhukontsert, millega avaldavad meeleavaldusele toetust Ivo Linna, Tõnis Mägi, Lenna Kuurmaa, Juss Haasma ja Trikster, InBoil, Toomas Lunge, Peeter Volkonski, Hardi Volmer, Marten Kuningas ning teised muusikud. Kontserdilavaks on Atlantise ette ankurdatud ja veelavaks ehitatud Seto Line’i laev Alfa.

Seotud lood
14.05.2018 16.05.2018
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto