Sisukord
Maitsemeel
Postimees
19.05.2018
Eesti Mis juhtus Igor Mangi lähikonda sattunud Piretiga? (28) Kuninglikku supervormi veini, pasta ja pilatesega Majandus Eesti Energia ostab Nelja Energia Välismaa KOHALIK VAADE. Lääne-Balkani riikidel ei tasu euroliidust veel unistada KOHALIK VAADE. Türgi valimiste lahingutandriks saab meedia Kuningliku pulma ootuses: rojalistid on prints Harry valikus kergelt pettunud Arvamus Dagmar Lamp: kuninglik pulm – tolerants tegi traditsioonile ära (1) EKI keelekool: mida me usume? (1) Ene Pajula veste: kui mammi usuks vandenõusid, siis oleks ta ammu surnud (1) Juhtkiri: tulevikku vaatav tehing (4) Sulev Lääne ja Sulev Mäeltsemees: piirid muutunud, reform takerdunud Kui tuuled pöörduvad Liiga palju parimaid poegi Riigiuuendaja Raidla (4) Antoine Griezmann - ebaõnne seljataja Kultuur Rannapi hägusevõitu endlid Sport Eesti korraldab jäähoki MM-turniiri Marek Tiits: millise tundega vaataks kuldväravavaht Evald Tipner tänast endanimelist karikafinaali? Rivaalid saatsid Ott Tänaku teele pirakad kivid (4) Tarbija Hiiglaslik jäätisetest: maitsesime pea 30 uut jäätist ja valisime parima AK Surematud tõprad ja surelikud pühakud Gustavi raamat Salmest Eesti – sünge tegevuspaik briti krimis Seksi ja surma täis lühiromaan Soome ajaloost Vikerkaar loeb. Naeruvääristatud mõistus Maailm, kus ei eksisteeri midagi peale muusika Nädala plaat. Uues kuues kuues Hea naistekas krimka pintsakus Tiina Kaukvere: miks ma olen rahuldamatu (29) Aja auk. Hirm ja värin lõbustuspargis Peeter Langovitsi tagasivaade: Saksamaa president Roman Herzog Eestis Sulev Lääne ja Sulev Mäeltsemees: piirid muutunud, reform takerdunud Halliki Harro-Loit: hääbuva valvekoera asendamine (4) Tarmo Soomere: tulevased tippteadlased leitakse loteriiga (4) Kes kardab paksu eestlast? ehk Sallimatus Eesti moodi (28) Arter Arteri suur intervjuu! Ingrid Margus: Näitlemine õpetab inimesi paremini mõistma (1) Briti suursaadik Theresa Bubbear: monarhia on brittide võimsaim bränd (2) Pärastlõuna Briti moodi: kellaviietee Kuninglikku supervormi veini, pasta ja pilatesega Erkki Bahovski: elagu noorpaar – või on see pidu katku ajal? Saa osa kuninglikust pulmast Põhjalik ülevaade! Kuninglikud pulmad enne ja nüüd GALERII ja 3 VIDEOT: Meghan Markle'i kleidivalik muutis pruudimoe suunda (2) Autoklassik Bentley Turbo R. Pilet sinivereliste maailma. Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pärastlõuna Briti moodi: kellaviietee

6 min lugemist
  • Kellaviietee võileibade ja kookidega pole brittide kombestikust kadunud.
Battenbergi keeks. FOTO: Eero Vabamägi

Mis oleks piisavalt britilik, millega end pikal kuninglikul pulmapärastlõunal televiisori ees premeerida? Loomulikult kellaviietee, leiab Briti saatkonna peakokk Evelin Karro.

Tellijale Tellijale

Kuigi brittide argielust on väikeste kolmnurksete võileibade ja koogikestega kellaviietee enamjaolt kadunud, siis eriliste sündmuste tähistamiseks nauditakse teelauda endiselt.

«Mulle kellaviietee pidulikud vastuvõtud väga meeldivad. Teerituaal aitab aja maha võtta ja loob külalistele sooja õhkkonna. Ka koju ning eriti tänasesse prints Harry ja Meghan Markle'i laulatuspäeva sobib see igati,» tähendab Briti saatkonna peakokk Evelin Karro ning meenutab 2011. aastat, kui abiellusid prints William ja Kate Middleton. Tol korral kaeti kellaviietee stiilis lauad Sõpruse kinosaali, kus koos külalistega vaadati BBC otseülekannet laulatusest ja söödi suurt valget pulmatorti. Väiksemas ringis märgitakse sündmust kellaviieteega tänavugi.

Ammustel aegadel oli aristokraatlikes kodudes komme leevendada pärastlõunatundidel teejoomise ja suupistetega tühja kõhu tunnet enne hilist õhtusööki. Tänapäeva Suurbritannias on kellaviietee pigem pidulik seltskondlik üritus, mida korraldatakse näiteks sünnipäevade või katsikute puhul. On õdusamaid koosviibimisi pere-sõprade ringis ja suuremaid ametlikke vastuvõtte. Ka pulmaeelseid pidusid peetakse tihti teelauaga ja hotellides-restoranides pakutakse kellaviietee menüüd.

18.05.2018 21.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto