Sisukord
Maailm
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Migratsioon on Rootsis jätkuvalt tuline vaidlusküsimus

4 min lugemist
  • Nii moderaadid kui sotsiaaldemokraadid on muutnud oma rändeplaani rangemaks.
  • Väikeparteid eelistaks minna tagasi migratsioonikriisi eelsete seaduste juurde.
  • Mitu parteid peavad parlamenti pääsemiseks kõvasti vaeva nägema.
  • Mõne väikepartei künnise alla jäämine võib otsustada lõpuks peaministri nime.
Ulf Kristersson valiti paremtsentristlike moderaatide etteotsa mullu sügisel ning praeguse seisuga oleks tema tõenäoliselt järgmine Rootsi peaminister. Samas sõltub tema saatus paljuski väiksemate koalitsioonipartnerite käekäigust septembri alguses toimuvatel valimistel. FOTO: TT NEWS AGENCY / REUTERS / Scanpix

Kuigi Rootsi saabus mullu 27 000 asüülitaotlejat, mida on kuus korda vähem kui paar aastat varem, on migratsiooniküsimused septembri alguses toimuvate parlamendivalimiste eel nii teravalt üleval, et see kipub lõhkuma pikalt koostööd teinud poliitilisi blokke.

Tellijale

Hiljuti peeti Rootsi avalikõiguslikus telekanalis SVT maha ka esimene valimisdebatt, kus parteiliidrid kõnelesid muuhulgas just migratsioonist. Nii ekspertide kui ka avaliku arvamuse küsitluste kohaselt väljus lahingust võitjana sisserändekriitilise paremäärmusliku erakonna Rootsi Demokraatide juht Jimmy Åkesson.

Åkessoni jaoks on tegu mõistagi tuttava territooriumiga: juba aastaid on ta rääkinud vajadusest piirata sisserännet. Sisuliselt lõpetaks partei igasuguse põgenike vastuvõtmise, väljaarvatud ÜRO vahendusel saabuvad kvoodipõgenikud.

23.05.2018 25.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto