Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Õde-venda kahel pool tselluloositehase rindejoont

3 min lugemist
Rahandusministeeriumi planeeringute osakonna juhataja Tiit Oidjärv taandab end nende hangete menetlemisest, kus võib osaleda Hendrikson&Ko . FOTO: Sille Annuk / Postimees / Scanpix

Rahandusministeeriumis ajab riigi eest Tartu lähistele plaanitava tselluloositehasega seotud asju planeeringute osakonna juht Tiit Oidjärv, kelle õde nõustab omakorda tehast rajada ihkavat ettevõtet Est-For.

Tellijale

Ministeeriumi regionaalvaldkonna asekantsler Kaia Sarnet kinnitas, et nad on sellest seosest teadlikud, kuid ministeerium ei saa mõjutada seda, kellelt ettevõtted konsultatsiooniteenust ostavad või ei osta. Ta lisas, et võimaliku huvide konflikti riski ilmnemisel on planeeringute osakonna juhataja Tiit Oidjärv sellele alati tähelepanu juhtinud.

Oidjärv veab Tartu lähistele plaanitava tselluloositehase uuringute tarvis riigi eriplaneeringut. Tema selgitab avalikkusele alatasa, et eriplaneering on vajalik selleks, et Tartu külje alla Emajõe lähistele tehase rajamise võimalikkust saaks üleüldse uurida – et eriplaneeringu algatamine ei tähenda tehase rajamise otsust. Eriplaneeringu tegija leidis rahandusministeeriumi hallatav Riigi Tugiteenuste Keskus hankega.

15.05.2018 17.05.2018
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto