Sisukord
Kunst
Postimees
17.05.2018
Eesti Rahaautomaadi plahvatuse asjaolud viitavad spetsialistide tööle (3) Siberis avati mälestusmärk eestlastele Sõle keskuse juhi altkäemaksuasi viitab jalgpalliklubile Eesti 200 alustas märgatava toetuskrediidiga (28) Patsientide põud ärgitab looma üle-eestilist tipphaiglat (13) Rahaautomaadi plahvatuse asjaolud viitavad spetsialistide tööle (1) Justiitssüsteem kuulutas sõja paberimäärimisele (7) Majandus Ministeerium paneb vastu: ametnike drastiline vähendamine tähendaks riigi surma (90) Kaks aastat hiljem: Lidli efekt on jõudnud Leetu (5) Välismaa Iraani tuumalepe – kõrvakiil Trumpile kui Macroni poliitiline võit (5) Endine USA senaatorite abi aitab nüüd Läti venemeelset parteid (1) Umbes pooled NATO riigid on kaitsekulude tõstmise graafikust maas (1) Arvamus Vastukaja Postimehe juhtkirjale: mõnes valdkonnas on oodata ELi toetuste kasvu Taavi Minnik: Obama halb leping ja Trumpi halb valik (2) Marcus Kolga ja Laas Leivat: ajaloo poolt pillutatud ja globaalse saatuse poolt taas ühendatud Toomas Tamsar: kuidas jõuda 200ni? (2) Postimees 1897. aastal: sõnumeid suveootel Narvast Juhtkiri: umbusaldus poliitikutele (4) Kultuur Eesti skulptuuri suurnäitus 20 minuti pärast tulevikus Sport Kontaveit: polnud ilusaim mäng, aga võit on võit Margus Kiiver: kes rikub Portugalis Ogier’ rekordiplaani? Tänak Portugali rallist: reede on tähtsaim päev Punamasin ihkab vahtralehti hakkida Reis Galerii: Hiina küla täitus kaunite grafititega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti skulptuuri suurnäitus

3 min lugemist
  • Sada skulptuuri on 2. juunini näitusel Vaala galeriis.
  • Näitus annab omalaadse läbilõike eesti skulptuuri arengust.
  • Kirjutab kunstiajaloolane ja -kriitik Mai Levin.
«100 skulptuuri», Eesti Kujurite Ühenduse näitus Vaal galeriis. FOTO: LIIS TREIMANN / PM/SCANPIX BALTICS

Viimasel ajal on galeriides korraldatud klassika- ja ülevaatenäitusi, mis on traditsiooniliselt toimunud kesksete institutsioonide, kunstimuuseumide või kunstihoone pinnal. Mis siis ikka, loodetavasti kasvab seeläbi vähemalt galeriide külastatavus. Niisuguste näituste järele on ilmselge nõudmine. Märkimisväärne sündmus oli 1950. aastatel esile kerkinud skulptorite paari Juta ja Albert Eskeli märtsikuine näitus Kastellaanimaja galeriis, mais on sealsamas vaadata nende eakaaslase Lembit Polli keraamilised ja puuskulptuurid koos tema tütre Tuulikki Tolli akvarellidega.

Tellijale Tellijale

Skulptuurisõbrale pakub nii vaatamisväärset kui ka mõtlemisainet näitus «100 skulptuuri» Vaala galeriis. Eesti Vabariigi juubeliaastal on arv 100 igasuguste ürituste nimetustes liigagi popp, ent sellest ei maksaks end siiski eksitada lasta. Näitus annab omalaadse läbilõike eesti skulptuuri arengust pooleteise sajandi jooksul, August Weizenbergist Jana Huuleni. Mitte kõik kujurid pole valitud saja hulka mahtunud, näiteks, pallaslased Linda Sõber ja Endel Kübarsepp, kelle näitus on alates 16. maist avatud Kumu projektiruumis. Kirjutab Mai Levin. 

16.05.2018 18.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto