Ministeerium paneb vastu: ametnike drastiline vähendamine tähendaks riigi surma

Ulatuslik kärbe keskvalitsuse hulgas vähendaks ka politseipatrullide arvu. FOTO: Priit Simson / Postimees

Tuntud ettevõtjate loodud Riigireformi SA käis välja ulja idee riigi ametnikkonda poole võrra vähemaks võtta. Rahandusministeeriumi sõnul tähendaks see aga riigi kui sellise tegevuse lakkamist.

Tellijale Tellijale

Tuntud ettevõtjate loodud Riigireformi SA käis välja ulja idee riigi ametnikkonda poole võrra vähemaks võtta. Rahandusministeeriumi hinnangul tähendaks see aga riigi kui sellise tegevuse lakkamist.

Kuigi riigireformijate visioon koosnes paljudest punktidest, oli üks silmapaistvam ettepanek ametnikkonna kärpimine. «Ametnike ülesanne on leida võimalusi, kuidas asju teha, selle asemel, et otsida põhjendusi, miks midagi teha ei saa,» põrutasid ettevõtjad.

Lisaks on eesmärk hoida kokku kulutusi ülemehitatud ja teineteist dubleerivate asutuste osas, mis ei ole riigi põhifunktsioonide teostamiseks hädavajalikud ja mille töö saab ümber korraldada või asendada erasektoriga. Seetõttu leiavad ettevõtjad, et ametnikkonda tuleks nelja järgmise aasta jooksul vähendada järk-järgult umbes 50 protsenti ehk poole võrra.

Rahandusministeeriumi hinnangul oleks aga kindlasti vaja suuremat selgust, missugust sihtgruppi ärimehed silmas pidasid. Kui mõeldakse klassikalisi bürokraate ehk arengu ja poliitika kujundamise ja õigusloome teenistusgruppi, siis neid on riigiaparaadis selle aasta alguse seisuga vaid 1134 – seda on ministeeriumi hinnangul niigi vähe.

16.05.2018 18.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto