Sisukord
Majandus
Postimees
17.05.2018
Eesti Rahaautomaadi plahvatuse asjaolud viitavad spetsialistide tööle (3) Siberis avati mälestusmärk eestlastele Sõle keskuse juhi altkäemaksuasi viitab jalgpalliklubile Eesti 200 alustas märgatava toetuskrediidiga (28) Patsientide põud ärgitab looma üle-eestilist tipphaiglat (13) Rahaautomaadi plahvatuse asjaolud viitavad spetsialistide tööle (1) Justiitssüsteem kuulutas sõja paberimäärimisele (7) Majandus Ministeerium paneb vastu: ametnike drastiline vähendamine tähendaks riigi surma (90) Kaks aastat hiljem: Lidli efekt on jõudnud Leetu (5) Välismaa Iraani tuumalepe – kõrvakiil Trumpile kui Macroni poliitiline võit (5) Endine USA senaatorite abi aitab nüüd Läti venemeelset parteid (1) Umbes pooled NATO riigid on kaitsekulude tõstmise graafikust maas (1) Arvamus Vastukaja Postimehe juhtkirjale: mõnes valdkonnas on oodata ELi toetuste kasvu Taavi Minnik: Obama halb leping ja Trumpi halb valik (2) Marcus Kolga ja Laas Leivat: ajaloo poolt pillutatud ja globaalse saatuse poolt taas ühendatud Toomas Tamsar: kuidas jõuda 200ni? (2) Postimees 1897. aastal: sõnumeid suveootel Narvast Juhtkiri: umbusaldus poliitikutele (4) Kultuur Eesti skulptuuri suurnäitus 20 minuti pärast tulevikus Sport Kontaveit: polnud ilusaim mäng, aga võit on võit Margus Kiiver: kes rikub Portugalis Ogier’ rekordiplaani? Tänak Portugali rallist: reede on tähtsaim päev Punamasin ihkab vahtralehti hakkida Reis Galerii: Hiina küla täitus kaunite grafititega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ministeerium paneb vastu: ametnike drastiline vähendamine tähendaks riigi surma

3 min lugemist
  • Riigiuutjad tahavad hoida kokku väidetavalt ülemehitatud ametkonna pealt.
  • 50-protsendiline kärbe halvaks aga riigi elutähtsad teenused.
  • Avaliku sektori töötajate arv on aastatega langenud paari tuhande võrra.
Ulatuslik kärbe keskvalitsuse hulgas vähendaks ka politseipatrullide arvu. FOTO: Priit Simson / Postimees

Tuntud ettevõtjate loodud Riigireformi SA käis välja ulja idee riigi ametnikkonda poole võrra vähemaks võtta. Rahandusministeeriumi sõnul tähendaks see aga riigi kui sellise tegevuse lakkamist.

Tellijale Tellijale

Tuntud ettevõtjate loodud Riigireformi SA käis välja ulja idee riigi ametnikkonda poole võrra vähemaks võtta. Rahandusministeeriumi hinnangul tähendaks see aga riigi kui sellise tegevuse lakkamist.

Kuigi riigireformijate visioon koosnes paljudest punktidest, oli üks silmapaistvam ettepanek ametnikkonna kärpimine. «Ametnike ülesanne on leida võimalusi, kuidas asju teha, selle asemel, et otsida põhjendusi, miks midagi teha ei saa,» põrutasid ettevõtjad.

Lisaks on eesmärk hoida kokku kulutusi ülemehitatud ja teineteist dubleerivate asutuste osas, mis ei ole riigi põhifunktsioonide teostamiseks hädavajalikud ja mille töö saab ümber korraldada või asendada erasektoriga. Seetõttu leiavad ettevõtjad, et ametnikkonda tuleks nelja järgmise aasta jooksul vähendada järk-järgult umbes 50 protsenti ehk poole võrra.

Rahandusministeeriumi hinnangul oleks aga kindlasti vaja suuremat selgust, missugust sihtgruppi ärimehed silmas pidasid. Kui mõeldakse klassikalisi bürokraate ehk arengu ja poliitika kujundamise ja õigusloome teenistusgruppi, siis neid on riigiaparaadis selle aasta alguse seisuga vaid 1134 – seda on ministeeriumi hinnangul niigi vähe.

16.05.2018 18.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto