Sisukord
Maailm
Postimees
19.05.2018
Eesti Mis juhtus Igor Mangi lähikonda sattunud Piretiga? (28) Kuninglikku supervormi veini, pasta ja pilatesega Majandus Eesti Energia ostab Nelja Energia Välismaa KOHALIK VAADE. Lääne-Balkani riikidel ei tasu euroliidust veel unistada KOHALIK VAADE. Türgi valimiste lahingutandriks saab meedia Kuningliku pulma ootuses: rojalistid on prints Harry valikus kergelt pettunud Arvamus Dagmar Lamp: kuninglik pulm – tolerants tegi traditsioonile ära (1) EKI keelekool: mida me usume? (1) Ene Pajula veste: kui mammi usuks vandenõusid, siis oleks ta ammu surnud (1) Juhtkiri: tulevikku vaatav tehing (4) Sulev Lääne ja Sulev Mäeltsemees: piirid muutunud, reform takerdunud Kui tuuled pöörduvad Liiga palju parimaid poegi Riigiuuendaja Raidla (4) Antoine Griezmann - ebaõnne seljataja Kultuur Rannapi hägusevõitu endlid Sport Eesti korraldab jäähoki MM-turniiri Marek Tiits: millise tundega vaataks kuldväravavaht Evald Tipner tänast endanimelist karikafinaali? Rivaalid saatsid Ott Tänaku teele pirakad kivid (4) Tarbija Hiiglaslik jäätisetest: maitsesime pea 30 uut jäätist ja valisime parima AK Surematud tõprad ja surelikud pühakud Gustavi raamat Salmest Eesti – sünge tegevuspaik briti krimis Seksi ja surma täis lühiromaan Soome ajaloost Vikerkaar loeb. Naeruvääristatud mõistus Maailm, kus ei eksisteeri midagi peale muusika Nädala plaat. Uues kuues kuues Hea naistekas krimka pintsakus Tiina Kaukvere: miks ma olen rahuldamatu (29) Aja auk. Hirm ja värin lõbustuspargis Peeter Langovitsi tagasivaade: Saksamaa president Roman Herzog Eestis Sulev Lääne ja Sulev Mäeltsemees: piirid muutunud, reform takerdunud Halliki Harro-Loit: hääbuva valvekoera asendamine (4) Tarmo Soomere: tulevased tippteadlased leitakse loteriiga (4) Kes kardab paksu eestlast? ehk Sallimatus Eesti moodi (28) Arter Arteri suur intervjuu! Ingrid Margus: Näitlemine õpetab inimesi paremini mõistma (1) Briti suursaadik Theresa Bubbear: monarhia on brittide võimsaim bränd (2) Pärastlõuna Briti moodi: kellaviietee Kuninglikku supervormi veini, pasta ja pilatesega Erkki Bahovski: elagu noorpaar – või on see pidu katku ajal? Saa osa kuninglikust pulmast Põhjalik ülevaade! Kuninglikud pulmad enne ja nüüd GALERII ja 3 VIDEOT: Meghan Markle'i kleidivalik muutis pruudimoe suunda (2) Autoklassik Bentley Turbo R. Pilet sinivereliste maailma. Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE. Türgi valimiste lahingutandriks saab meedia

3 min lugemist
  • Türgi elanikkonnast kasutab internetti umbes 70 protsenti.
  • Facebooki kasutajate arvult on Türgi maailmas viiendal kohal.
  • Türgi sotsiaalmeediakasutajad kasutavad suhtlusvõrgustikke ka uudisteallikana.
  • Erakorraliste valimiste eel on kasvanud uute libakontode arv.
President Recep Tayyip Erdoğani vastased meeleavaldajad Londonis. FOTO: DANIEL LEAL-OLIVAS / AFP / Scanpix

Türgi erakorraliste valimiste eel võitlevad valijate tähelepanu nimel kaks vastandlikku jõudu – (välisriikide) libauudiste kampaania ja range meediakontrolliga riigi opositsiooni oaasiks saanud sotsiaalmeedias sündinud liikumised.

Tellijale Tellijale

Türgi peab juunis erakorralisi valimisi, kuid meedia seda ei kajasta ja avalik debatt puudub. Päev pärast valitsuse teadet 24. juunil erakorraliste valimiste korraldamiseks tõstatasin küsimuse ja kirjutasin, et valimistesse sekkumine kas «tavalise kahtlusaluse» Venemaa või Türgi lääneliitlase poolt ei ole sugugi ebareaalne stsenaarium.

Vastupidiselt pingetele Türgi ja Euroopa liitlaste vahel naudivad Ankara ning Moskva üsna harmoonilist suhet, mida riikide liidrid on kirjeldanud strateegilise partnerlusena.

President Recep Tayyip Erdoğan ei nämmuta sõnu, kui on tarvis Euroopa riigijuhte kritiseerida, Venemaa suunaline retoorika on olnud aga oluliselt kaalutletum, seda isegi siis, kui Türgi 2015. aasta novembris Vene sõjalennuki alla tulistas.

18.05.2018 21.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto