Sisukord
Arvamus
Postimees
17.05.2018
Eesti Rahaautomaadi plahvatuse asjaolud viitavad spetsialistide tööle (3) Siberis avati mälestusmärk eestlastele Sõle keskuse juhi altkäemaksuasi viitab jalgpalliklubile Eesti 200 alustas märgatava toetuskrediidiga (28) Patsientide põud ärgitab looma üle-eestilist tipphaiglat (13) Rahaautomaadi plahvatuse asjaolud viitavad spetsialistide tööle (1) Justiitssüsteem kuulutas sõja paberimäärimisele (7) Majandus Ministeerium paneb vastu: ametnike drastiline vähendamine tähendaks riigi surma (90) Kaks aastat hiljem: Lidli efekt on jõudnud Leetu (5) Välismaa Iraani tuumalepe – kõrvakiil Trumpile kui Macroni poliitiline võit (5) Endine USA senaatorite abi aitab nüüd Läti venemeelset parteid (1) Umbes pooled NATO riigid on kaitsekulude tõstmise graafikust maas (1) Arvamus Vastukaja Postimehe juhtkirjale: mõnes valdkonnas on oodata ELi toetuste kasvu Taavi Minnik: Obama halb leping ja Trumpi halb valik (2) Marcus Kolga ja Laas Leivat: ajaloo poolt pillutatud ja globaalse saatuse poolt taas ühendatud Toomas Tamsar: kuidas jõuda 200ni? (2) Postimees 1897. aastal: sõnumeid suveootel Narvast Juhtkiri: umbusaldus poliitikutele (4) Kultuur Eesti skulptuuri suurnäitus 20 minuti pärast tulevikus Sport Kontaveit: polnud ilusaim mäng, aga võit on võit Margus Kiiver: kes rikub Portugalis Ogier’ rekordiplaani? Tänak Portugali rallist: reede on tähtsaim päev Punamasin ihkab vahtralehti hakkida Reis Galerii: Hiina küla täitus kaunite grafititega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1897. aastal: sõnumeid suveootel Narvast

1 min lugemist
Narva raekoda FOTO: virumaa.ee

14. mail, Keisri Herra Kroonimise päeval, oli Narva linn lippudega ehitud ja õhtul ilutuledega kaunistatud, iseäranis vana auus raekoda.

Õhtu kell 10 ajal oli turuplats murruna inimesi täis, sest linnavalitsuse poolt oli üks Vene laulukoor laulma tellitud. Nimetatud laulukoor kandis hr Latrikovi juhatusel teatri palkoni päält mitu Vene rahvalaulu harmoniku ja teiste mänguriistade saatusel ette, mis kaunis hästi kõlasivad. Et turu pääle minek hinnata oli, siis tegivad ka uulitsapoisid vahel nii suurt lärmi, et laulust üle käisivad.

Narva ja Jõesuu vahel hakkavat uus aurulaev odavama hinnaga käima, praegusele ainsale aurulaevale «Narovale» võistlejaks. Uue aurulaeva omanik saada aktsiaselts olema. Läheb see kuuldus tõeks ja teoks, siis tervitaks rahvas seda suure rõõmuga, sest senine sõiduhind 20 ja 30 kop. (I ja II kl.) 10-12 versta päält kallim kui sõit raudteel, kuna muidu tavalisesti sõit vee pääl igal pool ilmas raudee sõidust odavam on.

Paari aasta eest liikus jutt, et Narva ja Jõesuu vahele raudtee ehitatakse, mille sihtgi osalt ära määrati, aga nüüd ei lausuta sest enam sõnagi. Aurulaev «Narova» toob senini vanal viisil enese omanikule igal suvel tuhandeid rublasid puhast kasu.

Suvitajaid voolab hulgana siinsetele supelkohtadele. Suvemajade üürid on märksa tõusnud. 17.05.1897

Seotud lood
16.05.2018 18.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto