N, 26.05.2022

Eesti lk 4 alumised

Jürgen Tamme
, välisuudiste toimetaja
Eesti lk 4 alumised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

TV3 ähvardab kriminaalmenetlus

Telekanalit TV3 ähvardab «Kuuuurija» saate eetrikeeldu puudutava kohtumääruse eiramise tõttu sunniraha ja kriminaalmenetluse alustamine.

Harju maakohus keelas 7. mai otsusega kiropraktik Allan Oolot puudutava saatelõigu eetrisse mineku saates «Kuuuurija», mis selle aga 14. mail avaldas.

Saatejuht Katrin Lust väitis varem, et kohtumäärus jõudis temani 14. mail ja lühikese etteteatamise aja tõttu polnud võimalik materjali muuta.

«Mul on väga hea advokaat, kes usub minusse ja minu töösse täielikult ja otsustas, et rahvas peab siiski seda saadet nägema. Kindlasti ei astunud me Eesti õigusruumist välja,» põhjendas Lust sotsiaalmeedias otsust saatelõik avaldada.

Kohtutäitur Risto Sepa sõnul pole ta veel otsustanud, millised sanktsioone kohtumääruse täitmata jätmise eest rakendada.

TV3 esindava EllexRaidla advokaadibüroo vandeadvokaadi Ants Nõmperi sõnul pole TV3 kohtu keeldu ega Oolo õigusi rikkunud. postimees.ee

Politsei tabas amfetamiini tootnud ja müünud jõugu

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talituse politseinikud pidasid selle aasta veebruarist maini kinni kuus inimest, keda kahtlustatakse suures koguses amfetamiini tootmises ning levitamises Ida-Virumaal ja Harjumaal. Kõik nad on vahi alla võetud.

Läbiotsimistel leiti üle 75 kilogrammi puhast amfetamiini, mis on üks suuremaid avastatud koguseid Eesti narkoturul.

Ringkonnaprokurör Arika Almanni sõnul on kahtlustatavad vanuses 33–50 eluaastat, üks kahtlusalustest on Ida-Virumaa elanik, ülejäänud tallinlased. Viis meest on varem kriminaalkorras karistatud.

Kahtlustuse järgi oli 50-aastasel mehel võtmeroll amfetamiini tootmisel ja ta segas metsas vedelal kujul amfetamiini selliselt kokku, et sellest tekkis pulber, mille ta andis edasi inimestele, kes toimetasid selle müügiks Tallinna.

«Peatasime amfetamiini tootmise mahus, mis Eesti turul on erakordne. Aine kättesaamise kõrval oli samavõrd tähtis kogu kuritegeliku tootmisahela ladviku tabamine ja müügivõrgustiku lõhkumine,» ütles Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Rait Pikaro.

Pikaro hinnangul võinuks ära võetud lähteainetest valmistada vähemalt 200 kilogrammi amfetamiini. Lisaks leiti suures koguses kanepit, ecstasy’t, GHBd ja metamfetamiini. 

Almanni sõnul jätkab prokuratuur tõendite kogumist ega välista, et kahtlustatavate ring võib veelgi laieneda. postimees.ee

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Reis
Tagasi üles