N, 26.05.2022

Mälumäng

Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Täna 10 aastat tagasi võitis Eurovisiooni lauluvõistluse esimest korda Venemaa esindaja – Dima Bilan lauluga «Believe». Venemaa laulutähe nimi Dima on lühend Dmitrist. Dmitri Bilani nime võttis laulja endale pärast Eurovisiooni võitu, varem oli see olnud esinejanimi. Mis oli tema sünninimi?

2. Sellesse linnuperekonda kuuluvad peale perekonnale nimeandja veel kanepilind, siisike, rohevint, urvalinnud. Mis linnuperega on tegemist?

3. 2017. aastal sai kollane press uueks närimismaterjaliks miljonärist poliitiku Andrei Korobeiniku abielusuhted. Tuttavaks sai inimestele ka Korobeiniku abikaasa Tatjana-Elise nimi. Vähesed teavad aga, et endise nimega Elis Saareväli on esimene naine, kes on Eesti meistriks tulnud ühel alal. Mis alal?

4. 13. veebruaril 1931 tegi Eesti Spordileht teatavaks esimest korda Eesti aasta sportlaseks valitud sportlased. Kes valiti 1930. aasta kolmeks parimaks?

5. Vene keel on rikas sõimusõnade poolest ning venelased on agarad «kolmekordseid» ka kasutama. Siiski kasutavad intelligentsed inimesed pahameele väljendamiseks ka teisi sõnu. Nii olevat kuulus aednik ja sordiaretaja Ivan Mitšurin kasutanud vandudes üht taimenime. Millise taimega vandus Mitšurin?

Vastused:

1. Viktor Belan.

2. Ohakalinnud (Carduelis).

3. Pokkeris, 2010. aastal.

4. Kergejõustiklane Elmar Rähn, maadleja Voldemar Väli ja jalgpalliväravavaht Evald Tipner.

5. Nõges (Urtica). Vene keeles крапива.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles