Sisukord
Kodustiil
Tänane leht
23.05.2018
Eesti Päästeamet: Eestis on vähemalt 5000 tuleohtlikku majapidamist Ajaloolane: Anvelti vanaema võttis Nõukogude Liidu kodakondsuse (38) Umbusaldusega silmitsi seisev Taro on osalenud Eesti 200 aruteludes Kaljulaid: lähen Moskvasse, kui Venemaa ratifitseerib piirilepingu (17) Kuidas Sõle spordikeskuse juht altkäemaksu küsis Kalevi staadion osutus liiga kõvaks pähkliks Telliskivi perearstikeskuse patsient lõpetas operatsioonilaual (20) Mees kaitses oma perekonda noa haaranud külalise eest Majandus Tallinna Sadam lubab dividendi 11,5 senti aktsia kohta (1) Välismaa Taani minister nimetas paastuvaid moslemeid ühiskonnale ohtlikuks (6) KOHALIK VAADE. Venezuela on õpikunäide võimu õigustamisest võltsvalimistega Saksa justiitsvõim vaidleb Puigdemonti üle (1) Arvamus Mart Laari järelehüüe Richard Pipesile: vaba maailma eest Martin Kutti: osta ja kõmmuta (2) Peeter Unt: valitsus Est-Fori kasumi suurendamise teenistuses (26) Mart Raudsaar soolapuhujatest: see pole veel kõik (1) Juhtkiri: moodne kapsaleht Postimees 1947. aastal: kommunistide juhtimisel täidavad talupidajad sm. Stalinile antud lubaduse (1) Janek Mäggi: Eesti ei vaja õhukest, vaid tõhusat riiki (6) Erkki Bahovski: käärid Euroopa ja USA vahel Kultuur Siim Aimla surfab džässilaineil Algas kirjandusfestival HeadRead Sport Andres Vaher: Ott Tänak - Kärla fenomen Eesti rallifotograaf langes Portugalis varguse ohvriks. Kallis varustus läks, aga rallikirg jäi Eesti võrkpalli ootab teel unistuste Maailmaliigasse kurviline teekond Tervis Telliskivi perearstikeskuse patsient lõpetas operatsioonilaual (20) Teadus Kalevi staadion osutus liiga kõvaks pähkliks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Päästeamet: Eestis on vähemalt 5000 tuleohtlikku majapidamist

1 min lugemist
Eestis on vähemalt 5000 tuleohtlikku majapidamist. FOTO: MARIANNE LOORENTS / VIRUMAA TEATAJA

Päästeameti projekt «500 kodu tuleohutuks» on käima lükatud ning ühes sellega välja valitud ka üle 700 kodu, mis vajavad tuleohutumaks muutmist. 

Eestis leidub päästeameti teatel vähemalt 5000 tuleohtlikku kodu, mis vajavad korda tegemist. Esimene kodu on alanud projekti «500 kodu tuleohutuks» raames juba ka korda tehtud. Päästeamet loodab, et algselt kavandatud pooletuhande kodu asemel saab tulekindlaks muudetud oluliselt rohkem eramuid. 

Tuleohutusprojekt keskendub küttekollete korrastamisele

Esimesed parandustööd tehti ühes Hiiumaa kodus, mis inspektoritele märtsikuise «külmaaktsiooni» raames silma jäi. Külmaaktsioon oli nädalane periood, mille jooksul nõustasid päästeametnikud kodusid tavapärasest aktiivsemalt, et ennetada punase kuke laastamistöid.

Käimalükatud tuleohutusprojekt keskendub eeskätt küttekollete korrastamisele. Lisaks tehakse elektrisüsteemide uuendustöid, parandatakse korstnaid ja luuakse erilahendusi puuetega inimestele.

Kõiki 79 omavalitsust puudutava tuleohutusprojekti tarbeks on riik eraldanud ühtekokku 1,5 miljonit eurot. Hetkel on valdades ja linnades pooleli vastava tööjõu otsimine, algust on tehtud ka esimeste ehitustöödega.

Seotud lood
22.05.2018 24.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto