Sisukord
Kultuur
Tänane leht
26.05.2018
Eesti Leidlik idee osutus kaine peaga totraks Noor ilves patseerib linnas ringi Ekspert: tasuta sõidu puhul kaob võimalus varastada (15) Vaid üks pilk… «Ta toodi tinakirstus. Läksin sõtta, et teada, mis temaga juhtus» (8) Nord pääseb õueaedikusse Pagendus, mis polnudki pagendus Majandus Raasukese komitee töövõit Välismaa Gruusia president seob NATO ja ELi liikmesuse majanduse elavdamisega Holland ja Austraalia tahavad MH17 allatulistajad kohtusse tuua (11) Pagendus, mis polnudki pagendus Arvamus Georgi Beltadze: kas või Susivald (2) Edasi 1978. aastal: Eesti NSV delegatsioon tagasi Tallinnas Plekiline aususe etalon (1) Vaid üks pilk… Kilbiga või kilbil? Raasukese komitee töövõit Juhtkiri: kiidusõnad kaljukindlale diplomaatiale (18) Kultuur Mees, kes avastas uue Ameerika (1) Tähesõjad pöörduvad julgelt juurte juurde Sport Kontaveiti peetakse Prantsusmaal mustaks hobuseks Kilbiga või kilbil? PM Kiievis. Jürgen Klopp: Real on seni meist pääsenud Ülevaade: kui kaugele võivad maailma parima kümnevõistlusmaa kaheksa 8000 punkti püüdlejat jõuda? Mart Soidro: Mait Riismani peale mõeldes Tarbija Turu hinnavõrdlus: ilma teevad kaheeurose kilohinnaga maasikad Teadus VIDEO: Kuidas uus tehnoloogia maailma täielikult muudab? Digitaalne salat ja suhe robotiga (1) AK Kuidas õpetada surnud jänest kukeseeni vaatama? Tähtedetagusel misjonitööl Vikerkaar loeb. Visuaalkultuuri roll rahvuse kujunemisel Peeter Langovits: «Õnne 13» hetked Uku talus Ajalugu kui köitev seiklusromaan EKI keelekool: ajaloost ja argisõjakusest (1) Alo Särg: meie mees Euroopa ajaloos - 200 aastat Barclay de Tolly surmast (10) Jaan Tammsalu: ühest suurest eestlasest ning inimeseks olemisest (1) Jelena Skulskaja: teine Moskva, teine Peterburi (1) Eesti rahvaarv suureneb, aga mitte enam kaua (15) Arter VIDEO: Kuidas uus tehnoloogia maailma täielikult muudab? Digitaalne salat ja suhe robotiga (1) Rabarberiga algab suvi VIDEO: Mis on sama elutähtis nagu õhk ja uni? (2) Justin Petrone: unustatud unistus (1) Neeme Raud: asjade kadumise aeg… kas järgmised ongi raamatud? (1) Filmiarvustus «Raamatuklubi»: värvikas näitlejakvartett lööb ekraani särama Arteri suur intervjuu! Olav Ehala: Minu looming on nii Eesti-keskne, et siin ta on ja siia ta jääb Sõiduproov. Volkswagen Touareg: väljapeetud lipulaev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mees, kes avastas uue Ameerika

5 min lugemist
Tom Wolfe annab 2016. aastal New Yorgis intervjuud oma raamatu «The Kingdom of Speech» teemal. FOTO: Bebeto Matthews / AP

New Yorgis suri 14. mail Ameerika ajakirjanik ja kirjanik Tom Wolfe, kes muutis 1960. aastatel kirjutava ajakirjanduse stiili ning kelle elutööks sai staatusejanulise tõusiklikkuse naeruvääristamine.  

Tellijale Tellijale

Tegelikult ongi raske öelda, kas 88-aastaselt surnud Tom Wolfe oli ajakirjanik või kirjanik. Oma kirjutistes, nii artiklites kui ka raamatutes, püüdis ta neid kaht elukutset ühendada. 

1960. aastatel tõi ta Ameerika ajakirjandusse varem pelgalt kirjanduse pärusmaaks olnud lugude vestmise vahendid: dialoogi, peategelaste sisemonoloogid, värvikad kirjeldused tavapärasest erineva kirjavahemärgistusega. Otsemaid ristiti see «uueks ajakirjanduseks»  ja hakati rääkima «revolutsioonilisest pöördest» kirjutavas meedias. Wolfe lisas senisele kaanonile, mille peamine eesmärk oli ennekõike faktide vahendamine, ohtralt värve, hõngu, uudsust. Kirjandusse tõi ta hiljem elust enesest maha kirjutatud reportaažid, sest jäi enda sõnul alati reporteriks, kes, märkmik käes, ümbritsevat jäädvustas.

25.05.2018 28.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto