Sisukord
Kirjandus
Postimees
26.05.2018
Eesti Leidlik idee osutus kaine peaga totraks Noor ilves patseerib linnas ringi Ekspert: tasuta sõidu puhul kaob võimalus varastada (15) Vaid üks pilk… «Ta toodi tinakirstus. Läksin sõtta, et teada, mis temaga juhtus» (8) Nord pääseb õueaedikusse Pagendus, mis polnudki pagendus Majandus Raasukese komitee töövõit (1) Välismaa Gruusia president seob NATO ja ELi liikmesuse majanduse elavdamisega Holland ja Austraalia tahavad MH17 allatulistajad kohtusse tuua (11) Pagendus, mis polnudki pagendus Arvamus Georgi Beltadze: kas või Susivald (2) Edasi 1978. aastal: Eesti NSV delegatsioon tagasi Tallinnas Plekiline aususe etalon (1) Vaid üks pilk… Kilbiga või kilbil? Raasukese komitee töövõit (1) Juhtkiri: kiidusõnad kaljukindlale diplomaatiale (18) Kultuur Mees, kes avastas uue Ameerika (1) Tähesõjad pöörduvad julgelt juurte juurde Sport Kontaveiti peetakse Prantsusmaal mustaks hobuseks Kilbiga või kilbil? PM Kiievis. Jürgen Klopp: Real on seni meist pääsenud Ülevaade: kui kaugele võivad maailma parima kümnevõistlusmaa kaheksa 8000 punkti püüdlejat jõuda? Mart Soidro: Mait Riismani peale mõeldes Tarbija Turu hinnavõrdlus: ilma teevad kaheeurose kilohinnaga maasikad Teadus VIDEO: Kuidas uus tehnoloogia maailma täielikult muudab? Digitaalne salat ja suhe robotiga (1) AK Kuidas õpetada surnud jänest kukeseeni vaatama? Tähtedetagusel misjonitööl Vikerkaar loeb. Visuaalkultuuri roll rahvuse kujunemisel Peeter Langovits: «Õnne 13» hetked Uku talus Ajalugu kui köitev seiklusromaan EKI keelekool: ajaloost ja argisõjakusest (1) Alo Särg: meie mees Euroopa ajaloos - 200 aastat Barclay de Tolly surmast (10) Jaan Tammsalu: ühest suurest eestlasest ning inimeseks olemisest (1) Jelena Skulskaja: teine Moskva, teine Peterburi (1) Eesti rahvaarv suureneb, aga mitte enam kaua (15) Arter VIDEO: Kuidas uus tehnoloogia maailma täielikult muudab? Digitaalne salat ja suhe robotiga (1) Rabarberiga algab suvi VIDEO: Mis on sama elutähtis nagu õhk ja uni? (2) Justin Petrone: unustatud unistus (1) Neeme Raud: asjade kadumise aeg… kas järgmised ongi raamatud? (1) Filmiarvustus «Raamatuklubi»: värvikas näitlejakvartett lööb ekraani särama Arteri suur intervjuu! Olav Ehala: Minu looming on nii Eesti-keskne, et siin ta on ja siia ta jääb Sõiduproov. Volkswagen Touareg: väljapeetud lipulaev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tähtedetagusel misjonitööl

2 min lugemist
«Imelike uute asjade raamat» FOTO: Raamat

Inglise keeles kirjutav Michel Faber on tõeline maailmakirjanik, keda peavad omaks nii Holland, kus ta sündis, Austraalia, kus ta õppis, kui ka Šotimaa, kus ta elab. Juba 2002. aastal ilmus eesti keeles tema kultusteose staatusesse tõusnud romaan «Naha all» ja Loomingu Raamatukogus on ilmunud ka jutukogu «Fahrenheiti kaksikud». «Imelike uute asjade raamat» on žanripiiridel kõikuv ulmeraamat, mis jõuab tegeleda terve hulga teemadega, religioonist ja tulevikuhädadest suhteprobleemide ja ksenobioloogiani.

Tellijale Tellijale

Peategelane Peter Leigh on 33-aastane kirikuõpetaja, kes enne oma kristlasest naise Beaga kohtumist oli alkohoolik, varas ja muidu loru, ent on nüüd nii viks, et osutub väljavalituks korporatsiooni poolt, kes muuhulgas tegeleb ühe kauge planeedi asustamisega. Esimeste misjonäride mõjul võtsid Oaasi-nimelise planeedi elanikud kristluse kiirelt omaks ja kui eelmine kirikuõpetaja kaotsi läheb, saadetakse Peter teda asendama. Tubli evangelistina tervitab ta rõõmsalt võimalust head sõnumit kuulutada, ehkki tal on raske lahkuda oma armastatud naisest.

25.05.2018 28.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto