Sisukord
Tänane leht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kiskjad tekitasid rekordiliselt kahju

Tellijale
avatud
2
3 min lugemist
  • Mesinikele ja loomakasvatajatele makstakse tänavu välja ligi 250 000 eurot.
  • Esimest korda murdsid hundid aasta jooksul üle tuhande lamba.
  • Hüvitatakse ka ennetamisega seonduvad kulud, näiteks karjavalvekoerte soetamine.

Loomakasvatajatele ja mesinikele hüvitatakse tänavu ligi veerand miljoni euro eest kahjusid, mille eest langeb vastutus meie suurimatele kiskjatele huntidele ja karudele.

Kogenud lambakasvataja Tiit Kaivo meenutab, et lähiaastail on olnud päevi, kus on paarkümmend looma hukka saanud, tunamullu murdsid hundid umbes 50 meetri kauguselt kodust maha kõik põhikarja jäärad. Eelmisel aastal läks kergemini – võsavillemid murdsid neli lammast.

«Üldjuhul näeb asi välja nii, et hommikul loomade juurde minnes näen juba eemalt, et karja kohal lendavad varesed ja rongad. Siis juba tean, et mul on seal keegi lõhki kistud,» kirjeldas ta ja lisab, et on ise seal kandis hunte näinud neljal korral.

«Öeldakse, et hunt on metsa sanitar. Mis kuradi häda pärast peaks ta kärnaseid ja viletsaid loomi sööma, kui on terved loomad olemas? Meil on nad murdnud korralikke, heas toitumuses loomi. Viletsad jätavad nad peremehele alles,» rääkis ligi 30 aastat lambaid kasvatanud Kaivo.

23.05.2018 25.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto