P, 22.05.2022

Puhkusesaartel võidakse kodumajutus keelata

Agaate Antson
, Reisile.ee toimetaja
Puhkusesaartel võidakse kodumajutus keelata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tenerife
Tenerife Foto: Phovoi R. / PantherMedia / Scanpix

Eestlaste seas armastatud puhkepaikade Gran Canaria ja Tenerife saare nõukogu on võtnud päevakorda kodumajutuslehekülje Airbnb kaudu turistidele jagatava majutuse keelustamise.

Saarte ametnike sõnul soovivad nad kaitsta kohalike elanike õigusi taskukohase majutuse saamisel, vahendas Daily Mail.

Airbnb keelustamine on arutamisel, mingit kindlat otsust pole veel vastu võetud. Hispaania kohalikud omavalitsused on alustanud kodumajutuse piiramist üle terve riigi, kuna see seab kohalikud enamasti kehvemasse majanduslikku olukorda.

Airbnb ja teised sarnast teenust pakkuvad kodumajutusleheküljed võidakse seega populaarsetel Kanaari saartel täielikult keelustada. See tähendab, et saari külastades saab ööbida ainult tunduvalt kallimates hotellides.

Kõigi saarte nõukogudel ja kohalikel linnavalitsustel on õigus nõuda erandite kehtestamist, kuid lõplik sõna jääb erimeelsuste puhul ikka suuremate saarte ametkondadele.

Kanaari saarte turismiameti juhi Isaac Castellano sõnul on valitsuse eesmärk kehtiva reeglistiku uuendamine ning kohalike õiguste kaitse.

Hetkel on loodud uue seaduse eelnõu, mis peab selle aasta lõpus toimuval nõukogu istungil kinnituse saama. Kodumajutust piiravatest seadustest jäävad praegu välja La Palma, La Gomera ja El Hierro saared.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles