P, 26.06.2022

Arsti esimene valik peab olema tõenduspõhine

Kadri Kuulpak
, reporter
Arsti esimene valik peab olema tõenduspõhine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 9
Merike Jürilo
Merike Jürilo Foto: Simmo Saar

Alternatiivset ravi eelistava Tallinna Telliskivi perearstikeskuse suhtes märtsis menetluse algatanud terviseamet ei saa selle juhi Merike Jürilo sõnul menetluse üksikasjadele veel valgust heita, kuid kindlasti peaks arsti esimene valik olema tõenduspõhine meditsiin.

-Postimees kirjutas noorest naisest, kes kannatas aastaid põie-, hiljem neeruvaagnapõletiku käes ja kaotas lõpuks neeru. Põletikku raviti Telliskivis homöopaatiliselt. Kui naine lõpuks uroloogi juurde jõudis, selgus, et oleks ta varem tulnud, saanuks neeru päästa. Kuidas terviseamet sellesse suhtub?

Iga kord, kui kannatab inimene, tekib kurb tunne ja mõtlen, mida saaks teha teisiti. Alati saab arutada, mida oleks saanud teha teisiti, aga need on oletused. Tuleb otsida fakte. Tunde järgi on kerge poolt valida. Juhtumisse tuleb sügavuti sisse minna, vaadelda kõikide osapoolte seisukohast ja tuvastada kohad, kus protsessis on viga, mistõttu asjad lähevad süsteemselt valesti. Eesmärk ei ole kedagi süüdistada, karistada ega ohtu seada.

Märksõnad
Tagasi üles