Sisukord
Arvamus
Tänane leht
26.05.2018
Eesti Leidlik idee osutus kaine peaga totraks Noor ilves patseerib linnas ringi Ekspert: tasuta sõidu puhul kaob võimalus varastada (15) Vaid üks pilk… «Ta toodi tinakirstus. Läksin sõtta, et teada, mis temaga juhtus» (8) Nord pääseb õueaedikusse Pagendus, mis polnudki pagendus Majandus Raasukese komitee töövõit Välismaa Gruusia president seob NATO ja ELi liikmesuse majanduse elavdamisega Holland ja Austraalia tahavad MH17 allatulistajad kohtusse tuua (11) Pagendus, mis polnudki pagendus Arvamus Georgi Beltadze: kas või Susivald (2) Edasi 1978. aastal: Eesti NSV delegatsioon tagasi Tallinnas Plekiline aususe etalon (1) Vaid üks pilk… Kilbiga või kilbil? Raasukese komitee töövõit Juhtkiri: kiidusõnad kaljukindlale diplomaatiale (18) Kultuur Mees, kes avastas uue Ameerika (1) Tähesõjad pöörduvad julgelt juurte juurde Sport Kontaveiti peetakse Prantsusmaal mustaks hobuseks Kilbiga või kilbil? PM Kiievis. Jürgen Klopp: Real on seni meist pääsenud Ülevaade: kui kaugele võivad maailma parima kümnevõistlusmaa kaheksa 8000 punkti püüdlejat jõuda? Mart Soidro: Mait Riismani peale mõeldes Tarbija Turu hinnavõrdlus: ilma teevad kaheeurose kilohinnaga maasikad Teadus VIDEO: Kuidas uus tehnoloogia maailma täielikult muudab? Digitaalne salat ja suhe robotiga (1) AK Kuidas õpetada surnud jänest kukeseeni vaatama? Tähtedetagusel misjonitööl Vikerkaar loeb. Visuaalkultuuri roll rahvuse kujunemisel Peeter Langovits: «Õnne 13» hetked Uku talus Ajalugu kui köitev seiklusromaan EKI keelekool: ajaloost ja argisõjakusest (1) Alo Särg: meie mees Euroopa ajaloos - 200 aastat Barclay de Tolly surmast (10) Jaan Tammsalu: ühest suurest eestlasest ning inimeseks olemisest (1) Jelena Skulskaja: teine Moskva, teine Peterburi (1) Eesti rahvaarv suureneb, aga mitte enam kaua (15) Arter VIDEO: Kuidas uus tehnoloogia maailma täielikult muudab? Digitaalne salat ja suhe robotiga (1) Rabarberiga algab suvi VIDEO: Mis on sama elutähtis nagu õhk ja uni? (2) Justin Petrone: unustatud unistus (1) Neeme Raud: asjade kadumise aeg… kas järgmised ongi raamatud? (1) Filmiarvustus «Raamatuklubi»: värvikas näitlejakvartett lööb ekraani särama Arteri suur intervjuu! Olav Ehala: Minu looming on nii Eesti-keskne, et siin ta on ja siia ta jääb Sõiduproov. Volkswagen Touareg: väljapeetud lipulaev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1978. aastal: Eesti NSV delegatsioon tagasi Tallinnas

1 min lugemist
Lambad Rägavere mõisa koplis. FOTO: Arvet Mägi

25. mail jõudis Islandist tagasi Tallinna meie vabariigi põllumajanduse spetsialistide delegatsioon, keda juhtis EKP Keskkomitee esimene sekretär J. Käbin.

Balti jaamas olid delegatsioonil vastas seltsimehed K. Lebedev, A. Rüütel, E. Tõnurist, Eesti NSV Ülemnõukogu Presiidiumi esimehe asetäitja M. Vannas, EKP Keskkomitee osakonnajuhataja H. Toming, Eesti NSV siseminister V. Ani, EKP Keskkomitee asjadevalitseja G. Martin, Balti Raudtee Eesti Raudteekonna ülem A. Kotov, ELKNÜ Keskkomitee esimene sekretär I. Toome.

«Me külastasime Islandit NSV Liidu Ministrite Nõukogu Riikliku Teadus- ja Tehnikakomitee ülesandel,» ütles J. Käbin intervjuus ETA korrespondendile. 

«Meid huvitas lambakasvatus, mis on sel maal kõrgel järjel. Tegelikult rajaneb sellel kogu Islandi põllumajandus, ta on Islandi maaelanike heaolu alus. Islandi lambatõug annab head liha, villa ja nahka. Lambad on vähenõudlikud, neid võib kasvatada tingimustes, mis ei sobi teistele loomadele. Islandi lambakasvatus on tehnoloogia poolest lihtne, kalleid ehitisi ei kasutata üldse. Lühidalt öeldes tõi delegatsioon kaasa rohket materjali. Islandis nähtu on huvitav selle loomakasvatusharu meie vabariigis arendamise seisukohalt ja omandatud kogemused leiavad meil kindlasti rakendamist.»

26.05.1978

Seotud lood
25.05.2018 28.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto