Sisukord
Persoon
Tänane leht
26.05.2018
Eesti Leidlik idee osutus kaine peaga totraks Noor ilves patseerib linnas ringi Ekspert: tasuta sõidu puhul kaob võimalus varastada (15) Vaid üks pilk… «Ta toodi tinakirstus. Läksin sõtta, et teada, mis temaga juhtus» (8) Nord pääseb õueaedikusse Pagendus, mis polnudki pagendus Majandus Raasukese komitee töövõit Välismaa Gruusia president seob NATO ja ELi liikmesuse majanduse elavdamisega Holland ja Austraalia tahavad MH17 allatulistajad kohtusse tuua (11) Pagendus, mis polnudki pagendus Arvamus Georgi Beltadze: kas või Susivald (2) Edasi 1978. aastal: Eesti NSV delegatsioon tagasi Tallinnas Plekiline aususe etalon (1) Vaid üks pilk… Kilbiga või kilbil? Raasukese komitee töövõit Juhtkiri: kiidusõnad kaljukindlale diplomaatiale (18) Kultuur Mees, kes avastas uue Ameerika (1) Tähesõjad pöörduvad julgelt juurte juurde Sport Kontaveiti peetakse Prantsusmaal mustaks hobuseks Kilbiga või kilbil? PM Kiievis. Jürgen Klopp: Real on seni meist pääsenud Ülevaade: kui kaugele võivad maailma parima kümnevõistlusmaa kaheksa 8000 punkti püüdlejat jõuda? Mart Soidro: Mait Riismani peale mõeldes Tarbija Turu hinnavõrdlus: ilma teevad kaheeurose kilohinnaga maasikad Teadus VIDEO: Kuidas uus tehnoloogia maailma täielikult muudab? Digitaalne salat ja suhe robotiga (1) AK Kuidas õpetada surnud jänest kukeseeni vaatama? Tähtedetagusel misjonitööl Vikerkaar loeb. Visuaalkultuuri roll rahvuse kujunemisel Peeter Langovits: «Õnne 13» hetked Uku talus Ajalugu kui köitev seiklusromaan EKI keelekool: ajaloost ja argisõjakusest (1) Alo Särg: meie mees Euroopa ajaloos - 200 aastat Barclay de Tolly surmast (10) Jaan Tammsalu: ühest suurest eestlasest ning inimeseks olemisest (1) Jelena Skulskaja: teine Moskva, teine Peterburi (1) Eesti rahvaarv suureneb, aga mitte enam kaua (15) Arter VIDEO: Kuidas uus tehnoloogia maailma täielikult muudab? Digitaalne salat ja suhe robotiga (1) Rabarberiga algab suvi VIDEO: Mis on sama elutähtis nagu õhk ja uni? (2) Justin Petrone: unustatud unistus (1) Neeme Raud: asjade kadumise aeg… kas järgmised ongi raamatud? (1) Filmiarvustus «Raamatuklubi»: värvikas näitlejakvartett lööb ekraani särama Arteri suur intervjuu! Olav Ehala: Minu looming on nii Eesti-keskne, et siin ta on ja siia ta jääb Sõiduproov. Volkswagen Touareg: väljapeetud lipulaev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arteri suur intervjuu! Olav Ehala: Minu looming on nii Eesti-keskne, et siin ta on ja siia ta jääb

13 min lugemist
Olav Ehala koduaias. Viivi Luige «Kirsiõite tolmust» pärit read «Sa oled kirsiõitest, õunaõitest tulnud tolm, mis õhus on» sobivad kevadisse Lillekülla suurepäraselt. FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Ajal, mil muusikast on saanud tapeedilik taust, pelgalt rikastumise nimel loodud kaup või suisa poliitilise sõnumiga toode, on lohutav mõelda, et tegelikult on endiselt alles ka helikunst. Ja kui juba kunstist rääkida, siis pole mingit kahtlust, et just Olav Ehala on oma esimesest taktist äratuntava stiili, haruldaselt sõnatundlike rütmimängude ning haavatavalt siirate ja romantiliste kujutluspiltidega jätnud suure jälje eesti kultuurilukku.

Tellijale Tellijale

Ainult et looming ei teki iseenesest. Seda on vaja kasvatada ja juhendada ning lõpuks isegi edendada. Ja kuigi avalikkus sellest suurt midagi ei tea, on Ehala teened märkimisväärsed ka akadeemilises maailmas ja kultuurielu korraldamisel. Kõige selle taustal on hea meel tõdeda, et 68. sünnipäeva ja koguperelavastuse «Buratino» esietenduse eel võttis Arteri oma kodus vastu vana hea Olku – aval, vahetu ja tulvil lõputul hulgal humoorikaid lugusid.

See intervjuu ilmub päeval, mil rahvusooperis Estonia esietendub muusikal «Buratino» sealjuures on see juba neljas lavastus Eesti pinnal.

25.05.2018 28.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto