Sisukord
Maailm
Tänane leht
26.05.2018
Eesti Leidlik idee osutus kaine peaga totraks Noor ilves patseerib linnas ringi Ekspert: tasuta sõidu puhul kaob võimalus varastada (15) Vaid üks pilk… «Ta toodi tinakirstus. Läksin sõtta, et teada, mis temaga juhtus» (8) Nord pääseb õueaedikusse Pagendus, mis polnudki pagendus Majandus Raasukese komitee töövõit Välismaa Gruusia president seob NATO ja ELi liikmesuse majanduse elavdamisega Holland ja Austraalia tahavad MH17 allatulistajad kohtusse tuua (11) Pagendus, mis polnudki pagendus Arvamus Georgi Beltadze: kas või Susivald (2) Edasi 1978. aastal: Eesti NSV delegatsioon tagasi Tallinnas Plekiline aususe etalon (1) Vaid üks pilk… Kilbiga või kilbil? Raasukese komitee töövõit Juhtkiri: kiidusõnad kaljukindlale diplomaatiale (18) Kultuur Mees, kes avastas uue Ameerika (1) Tähesõjad pöörduvad julgelt juurte juurde Sport Kontaveiti peetakse Prantsusmaal mustaks hobuseks Kilbiga või kilbil? PM Kiievis. Jürgen Klopp: Real on seni meist pääsenud Ülevaade: kui kaugele võivad maailma parima kümnevõistlusmaa kaheksa 8000 punkti püüdlejat jõuda? Mart Soidro: Mait Riismani peale mõeldes Tarbija Turu hinnavõrdlus: ilma teevad kaheeurose kilohinnaga maasikad Teadus VIDEO: Kuidas uus tehnoloogia maailma täielikult muudab? Digitaalne salat ja suhe robotiga (1) AK Kuidas õpetada surnud jänest kukeseeni vaatama? Tähtedetagusel misjonitööl Vikerkaar loeb. Visuaalkultuuri roll rahvuse kujunemisel Peeter Langovits: «Õnne 13» hetked Uku talus Ajalugu kui köitev seiklusromaan EKI keelekool: ajaloost ja argisõjakusest (1) Alo Särg: meie mees Euroopa ajaloos - 200 aastat Barclay de Tolly surmast (10) Jaan Tammsalu: ühest suurest eestlasest ning inimeseks olemisest (1) Jelena Skulskaja: teine Moskva, teine Peterburi (1) Eesti rahvaarv suureneb, aga mitte enam kaua (15) Arter VIDEO: Kuidas uus tehnoloogia maailma täielikult muudab? Digitaalne salat ja suhe robotiga (1) Rabarberiga algab suvi VIDEO: Mis on sama elutähtis nagu õhk ja uni? (2) Justin Petrone: unustatud unistus (1) Neeme Raud: asjade kadumise aeg… kas järgmised ongi raamatud? (1) Filmiarvustus «Raamatuklubi»: värvikas näitlejakvartett lööb ekraani särama Arteri suur intervjuu! Olav Ehala: Minu looming on nii Eesti-keskne, et siin ta on ja siia ta jääb Sõiduproov. Volkswagen Touareg: väljapeetud lipulaev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Holland ja Austraalia tahavad MH17 allatulistajad kohtusse tuua

2 min lugemist
  • NATO ja Euroopa Liit asusid Hollandi ja Austraalia selja taha.
  • Austraalia ja Hollandi teatel pole neil kahtlust, et süü lasub Venemaal.
  • Nüüd tahetakse esitada konkreetsetele venelastele kriminaalsüüdistused.
  • Kaks arvatavat raketi tulistamise eest vastutajat on Vene ohvitserid.
Malaysia Airlinesi lend MH17 oma vägivallaga katkestatud reisi lõpp-punktis Hrabove põllul. FOTO: MAKSIM ZMEJEV / Reuters / Scanpix

Euroopa Liit ja NATO nõudsid eile, et Venemaa võtaks vastutuse 2014. aastal Malaysia Airlinesi lennuki Ida-Ukraina kohal alla tulistamise eest.

Tellijale Tellijale

«EL kutsub Venemaa Föderatsiooni tunnistama oma vastutust,» teatas kõrge esindaja Federica Mogherini. Ta viitas päev varem avaldatud rahvusvahelise uurimiskomisjoni vaheraportile, mille kohaselt pole kahtlust, et lend MH17 alla toonud BUK-raketisüsteem kuulus Vene relvajõududele.

Samamoodi kutsus Venemaad tegude eest vastutama ka NATO peasekretär Jens Stoltenberg. «Eilne (üleeilne – toim) ühisuurimismeeskonna MH17 allatulistamise vaheraport järeldas, et rakett, millega lennuk alla tulistati, pärines Kurskis paiknevast Venemaa Föderatsiooni 53. õhutõrjebrigaadist,» märkis ta oma avalduses.

25.05.2018 28.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto