Gruusia president seob NATO ja ELi liikmesuse majanduse elavdamisega

Gruusia president Giorgi Margvelašvili andis intervjuu Postimehele kolmapäeva pärastlõunal oma pealinna residentsis. FOTO: Eero Vabamägi

Gruusia president Giorgi Margvelašvili (48) näeb riigi liitumisel NATO ja Euroopa Liiduga julgeolekuküsimuste kõrval sama tähtsana majanduslikku elavnemist, mis omakorda aitab pikaajaliselt kaasa okupeeritud Abhaasia ja Lõuna-Osseetia küsimuse lahendamisele.

Tellijale Tellijale

Gruusia president Giorgi Margvelašvili näeb riigi liitumisel NATO ja Euroopa Liiduga julgeolekuküsimuste kõrval sama tähtsana majanduslikku elavnemist, mis omakorda aitab pikaajaliselt kaasa okupeeritud Abhaasia ja Lõuna-Osseetia küsimuse lahendamisele.

-Kes grusiinid tegelikult on – kas pigem uhked kaukaaslased või pigem eurooplased?

Oleme kaukaaslased ja oleme eurooplased. Oleme selles piirkonnas sajandeid olnud euroopaliku kultuuri ankur. Meil oli ühendatud riik enam kui 2000 aastat tagasi, kuid meie kristlik identiteet määras suures osas meie euroopaliku orientatsiooni juba 4. sajandil. See ei olnud ainult religioosne enesemääramine, see oli ka geopoliitiline enesemääramine sellest ajast saati.

25.05.2018 28.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto