N, 8.12.2022

Meepallid tõid Tartu noortele linnavalitsuse tunnustuse

Kelly Olesk
, reporter
Meepallid tõid Tartu noortele linnavalitsuse tunnustuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mart Salumäele (vasakul) ja Kelly Kangurile andis auhinna üle Tartu linna ettevõtluse arengu peaspetsialist Siim Espenberg.
Mart Salumäele (vasakul) ja Kelly Kangurile andis auhinna üle Tartu linna ettevõtluse arengu peaspetsialist Siim Espenberg. Foto: Tauno Pääslane (ERR)

Möödunud nädala lõpul selgusid Eesti ettevõtluse arendamise sihtasutuse ja Eesti Televisiooni uuenduslike äriideede konkursi Ajujaht parimad. Oma lemmiku valis ka Tartu linnavalitsuse ettevõtlusosakond, kes toetas noori ettevõtjaid 4000 euroga. Linnavalitsuse soosikuks osutus viie parima hulka jõudnud Decomer Technology, mille meeskonnas on Tartu ülikoolis materjaliteadust õppinud Mart Salumäe ja Tartu ülikoolis majandusteaduse kraadi omandav Kelly Kangur.

Decomer Technology äriidee on arendada uudset vees lahustuvat söödavat kilet. Noored on välja töötanud väiksed pallikesed, mille sees on mesi ja mida ümbritseb kile. Neid saab panna näiteks kuuma tee sisse, kus nad täielikult lahustuvad. Kilematerjal on taimne ega kujuta inimese organismile mingit ohtu.

Decomer Technology asutaja ja tootearendaja Mart Salumäe ütles, et näiteks kalaõlikapslitega meepalle võrrelda ei saa, sest õlikapsleid katab želatiin, mis igal temperatuuril täielikult ei sula.

Märksõnad
Tagasi üles