Sisukord
Arter
Postimees

Sel aastal tuleb CEBIT täiesti teistmoodi

3 min lugemist
Droonid ja mehitamata sõidukid on üks CEBIT-i põhiteemadest. Loomulikult pidi siis tutvustusüritusele saabuma kullerdroon, mis tõi pirukaid. FOTO: Kaido Einama

Pintsaklipslasi enam nii palju Hannoveri kuulsale tehnoloogiaüritusele ei oodata, hipstereid küll. Eriti aga millenniumipõlvkonda. Uus CEBIT tuleb messi asemel festivalina ja varakevade asemel keset sooja suve.

Tellijale Tellijale

Mai keskel kutsuti ajakirjanikud Hannoveri uue raekoja suursugusesse hoonesse – see on üks väheseid maju linnas, mis Teise maailmasõja suurpommitamise käigus terveks jäi. Tegemist on ka sealse ühe tähtsama hoonega, ja et see CEBITi tutvustamiseks usaldati, näitab, et mess on saanud alates 1970. aastast Hannoveri linna identiteedi osaks. Jah, juba toona räägiti arvutitest ja koguneti messidele viimastest saavutustest ülevaadet saama.

Tõsi on ka see, et pärast 90ndate hiilgeaegu, kui CEBITile startis isegi Eestist tšarterlende ja e-riigil oli aastaid Hannoveri suurmessil oma boks, hääbus viimasel aastakümnel huvi selle suurürituse vastu, sest tegemist oli üsna kitsalt ärikasutajatele orienteeritud üritusega. Kuid nüüd otsustatakse teha kannapööre.

Muutub peaaegu et kõik, lubavad korraldajad.

01.06.2018 04.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto