Itaalial pole uutest valimistest pääsu

Itaalia president Sergio Mattarella (vasakul) kohtus eile Carlo Cottarelliga ja andis talle ülesande moodustada valitsus. FOTO: Paolo Giandotti FOTO: PAOLO GIANDOTTI/AFP/SCANPIX

Itaalia vaevalist valitsuse moodustamist tabas järjekordne tagasilöök, kui peaministrikandidaadiks nimetatud Giuseppe Conte teatas pühapäeva õhtul, et loobub sellest ülesandest. Eile tegi president Sergio Mattarella majandusteadlasele Carlo Cottarellile ettepaneku moodustada tehnokraatide valitsus.

Tellijale Tellijale

Conte kohtus pühapäeva õhtul Mattarellaga ja esitles talle oma valitsuse koosseisu. Presidendile oli aga vastuvõetamatu nimetada rahandusministriks 81-aastane ja euro suhtes ülivaenulikult meelestatud Paolo Savona. Viimane on veendunud, et Saksamaa hoiab teisi riike ühisvaluuta abil puuris, ja on väljendanud arvamust, et vajaduse korral tuleks Itaalial koguni euroalast lahkuda.

Mattarella sõnul keeldus ta Savonat ametisse nimetamast, sest selline otsus olnuks häirekell turgudele ja investoritele nii Itaalias kui ka mujal. Turgudele mõjuks hirmutavana, kui euroala majanduse suuruselt kolmandat riiki hakkaks juhtima ühisvaluuta suhtes vaenulik valitsus.

28.05.2018 30.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto