Tasuta rahvusvaheline õpe löögi all

Tallinna inglise kolledži direktor Toomas Kruusimägi leiab, et vastuvõtt IB-õppesse ei saa toimuda ainult rahakoti alusel, vaid õpilaste potentsiaali ja vajadust hinnates FOTO: Tairo Lutter / Postimees

Valitsuses alanud arutelud selle üle, kuidas rahastada tulevikus rahvusvahelist õpet meie koolides, teeb munitsipaalkoolide juhid murelikuks.

Tellijale Tellijale

Eestis pakub rahvusvahelist õpet kuus kooli Tallinnas ja Tartus. Pigem jääb see erakoolide pärusmaale, kuid juba mitu aastat on rahvusvahelise IB-õppekava alusel põhikooli ja gümnaasiumi noori õpetatud ka kahes munitsipaalkoolis, Tallinna Inglise Kolledžis ja Tartus Miina Härma Gümnaasiumis.

Mõlemas koolis saavad nii Eesti kui välismaa noored inglise keeles õppida tasuta. Raha selleks tuleb kohaliku omavalitsuse eelarvest ja riigieelarvest. Erakoolides küündib aastane IB-õppe tasu paarist tuhandest eurost kuni 20 000 euroni.

Haridusministeeriumis on aga juba mõnda aega küpsenud plaan rahvusvahelise õppe rahastamine ümber vaadata.

Esialgse kava selleks kinnitas valitsuse majandusarengu komisjon kuu aega tagasi. Initsiatiiv tuli haridusminister Mailis Repsilt (KE), kelle ettepanek oligi selgelt piiritleda, kes saavad IB-õpet riigi toel.

Mai keskel tutvustas ministeerium plaani ka koolijuhtidele. Ehkki kogu asi on alles algusjärgus, teeb tasuta IB-õppe tulevik koolijuhid juba praegu murelikuks.

28.05.2018 30.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto