Esimese Eestis sirgunud iluuisutajana olümpiamedali võitnud Natalja Zabijako karjäär rippus kaks ja pool aastat tagasi juuksekarva otsas. Treeningul peaga vastu jääd kukkumine lõppes mõraga pealuus ja ajuverevalumiga. Natalja viidi jäält otse reanimatsiooni ja arstid olid juba valmis kolju avama, mis suure tõenäosusega oleks tema uisutajakarjääri lõpetanud. Õnneks läks siiski teisiti.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üks maailma parimaid iluuisutamise paarissõitjaid Natalja Zabijako üllatab mind Adleri olümpiapargis kolme asjaga. Esiteks ei tunne ma teda kohe ära. Olin vaadanud fotosid, kus ta seisab Pyeongchangi olümpiapjedestaalil iluuisutamise võistkonnavõistluse hõbemedaliga ning hiljem poseerib Venemaa medalivõitjate vastuvõtul Moskvas koos president Vladimir Putiniga. Kõikidel piltidel on Natalja pikkade juustega (uisutamise ajal on juuksed muidugi krunnis), aga nüüd on tal lühike soeng ja ta näeb väga veetlev välja. «Üks etapp on läbi, tahtsin ka veidi välist muutust,» mainib Natalja.

Teiseks üllatab ta mind hea eesti keele oskusega. Teeme ka osa intervjuust eesti keeles, aga Natalja tunnistab, et vene keeles on tal mugavam ennast täpsemalt väljendada.

Ja kolmandaks selgub, et üks tema lemmikbände on Pink Floyd. Kujutage ette: noor naine ja lemmikbänd on Pink Floyd! Gilmour, Mason ja Wright andsid oma viimase plaadi (enne taasühinemist) välja samal aastal, kui Natalja sündis – 1994.