Sisukord
Teadus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tallinna Ülikool alustab enneolematu ulatusega digikultuuri uurimisprojektiga

4 min lugemist
  • Euroopa Komisjon rahastas Tallinna Ülikooli projekti 2,7 miljoni euroga.
  • Projekt hõlmab kogu Eesti kultuuri digitaalseid väljundeid.
  • Digitaalne kultuur on tavakultuuri jätk, aga sellel on ka omapärased tunnused.
Digikultuuri uurija Indrek Ibrus loodab Euroopa Komisjonilt saadud mahuka grandiga teha suuri tegusid, luua digitaalne tekstikorpus Eesti kultuuri kohta. FOTO: Eero Vabamägi/Postimees

Tallinna Ülikooli digitaalse kultuuri uurimisprojekt sai Eestis esimese humanitaaruuringuna Euroopa Komisjoni otsusega European Research Area õppetooli rahastuse. Projekti üldjuht, Balti filmi, meedia, kommunikatsiooni ja kunstide instituudi professor Indrek Ibrus rääkis, milles seisneb kultuuriandmete analüüsi projekt täpsemalt ning kuidas sellest peaks tõusma kasu teadlastele, ametnikele ja ettevõtjatele.

Tellijale

Distsipliinideülese projekti ingliskeelne nimetus on Cultural Data Analytics, lühendatuna CUDAN. Sellel on mitu üksteisega põimuvat eesmärki. Ibruse sõnul on kõige paljutõotavam eesmärk arendada Eestis välja täiesti uus digikultuuri uurimise metoodika. Eestis on eriline kultuuriuurimise koolkond, mis lähtub kultuurisemiootikast.

02.06.2018 05.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto