Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Siret Saks: sisserändest ilma loosungiteta

4 min lugemist
Siret Saks FOTO: Erakogu

Riigil ei ole lubadustele vaatamata siiani läbipaistvat ja kõigile arusaadavat ametkondade ülest tegevuskava välisvärbamise lihtsustamiseks, kirjutab advokaadibüroo Rask vandeadvokaat Siret Saks.

Tellijale

Ilusad paberid, hall reaalsus. Erinevad Eesti riiklikud tegevus - ja arengukavad (näiteks «Made in Estonia 3.0» ja «Eesti ettevõtluse kasvustrateegia 2014-2020») märgivad Eesti kodaniku elujärje parandamiseks ühe selge ja olulise vajadusena välisinvesteeringute mahu suurendamist ning teaduse ja hariduse rahvusvahelistumist.

Konkurentsivõimekava «Eesti 2020» ja tegevuskava «Välisspetsialistide kaasamise tegevuskava 2017+ põhisuunad» toovad olulise võtmeküsimusena välja vajaduse muuta Eesti läbi sisserände lihtsustamise riigile ja majandusele vajalike talentide sihtriigiks. Juba on teisel lugemisel uus välismaalaste seadus, millega soovitakse muuta elamislubade taotlemist neile tippspetsialistidele, kes teenivad kahekordset Eesti keskmist brutopalka.

Paberimajanduse järgi näib pilt ilus ning eeldaks, et riik astub oma plaanide ja tegudega ühte sammu. Realistlik sissevaade igapäevases praktikas on sootuks inetum.

02.06.2018 05.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto