Sisukord
Arvamus
Postimees
08.07.2020
Austraalias elavad eestlased ootavad riigist lahkumise luba nädalaid Eesti «Iga usaldus eeldab väga head suhtlust» Välistudengite isolatsiooninõue teeb nõutuks Eesti lühiuudised Allilmaliider suri südameataki tagajärjel Riik ja kogudus käivad kujude pärast kohut Majandus Aprillis alguse saanud üldine hinnalangus aeglustus juunis Majanduse lühiuudised Eesti särtsuvelo tootja hoiab buumi laineharjal tasakaalu Välismaa President Macron haaras valitsuse üle kontrolli Välismaa lühiuudised NATO staabielemendi liitlased koduigatsust ei kurda Venemaa poliitikasse astus teine Putin Arvamus Juhtkiri: Macron ja peeglike seina peal Aimar Altosaar: Šveits või pimeriik (2) Vladimir Juškin: Putini juuniteesid Malle Salupere: ikka kordub sama viga Erkki Bahovski: kellele on vaja ausammast? Kultuur Laguneva maailma teater ehk kaasaegse teatri hetkeseis Eestis Tarantino (ja paljude teiste) iidol Sport Venemaa iluuisutaja: sport röövis lapsepõlve. Levandi ja Kiibus on teist meelt Kaspar Treier täitis lapsepõlveunistuse, kuid nüüd algavad tõsised väljakutsed Rally Estonia jätab mitu väga head katset tulevikku Uued tõendid võivad kahtluse alla seada Venemaa dopingusaaga vilepuhuja usaldusväärsuse Välismaal debüüthooaja lõpetanud korvpallikoondislase vastu tuntakse huvi nii Eestist kui ka piiri tagant Tartu Kätlin Konstabel: närvilisus roolis võrdub purjus juhtimisega Ralli ajaks Tartusse öömaja enam leida ei pruugi Tartu lühiuudised Tammeka noortevõistkond seisab Euroopa lävel Valimiskomisjon arvas tülitekitaja volikogust välja Helge kauge tulevik: sadu kilomeetreid rattateid ja neli uut silda Teadustelk kutsub kõiki nuputama Pepe’s ja Hops üritavad hoogu sisse saada Argo Aadli teeb nalja iseenda üle Võõraste tõrjumine pressib ülikoolidesse Veljo Tormise looming kõlab päikesetõusust päikeseloojanguni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Martin Mölder: demokraatia ja liberalismi paradoks

5 min lugemist
Martin Mölder FOTO: Tiit Mõtus

Tänapäeva konservatiivid ja liberaalid on raskustes, et leida ühisosa, kirjutab Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi teadur Martin Mölder.

Tellijale Tellijale

Kuidas saab olla nii, et liberaal, kes kõige enam tähtsustab indiviidi õiguste kaitset, ei rõhuta rahva põhilise poliitilise õiguse – osaluse – olulisust või vajalikkust, ning konservatiiv, kelles liberaalid näevad ohtu ühiskondlikule vabadusele ja indiviidi õigustele, toob esimesena välja just rahvademokraatia ja rahva seisukohtade arvestamise olulisuse?

On harv, kui ühe laua taga istuvad ning omavahel räägivad mitte ainult kaks inimest, vaid kaks maailmavaadet või poliitilist strateegiat peaaegu et oma äärmustes. 6. aprillil toimus Eesti Teaduste Akadeemia saalis Toompeal MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi korraldatud seminar, mille teemaks oli Eesti erakonnamaastik ning selle suhe Eesti valijaskonnaga. Seminar lõppes paneeldiskussiooniga, kus osalesid Tõnis Lukas, Keit Pentus-Rosimannus, Varro Vooglaid ja Ahto Lobjakas. Teemaks oli see, millist erakonda oleks Eestis veel vaja.

07.07.2020 08.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto