Sisukord
Eesti
Tänane leht

Lennart Meri mobiiltelefoni lugu sai täiendust

4 min lugemist
  • Lõbus seik muuseumis: giid ei teadnud, et tema grupis on Taani endine välisminister
  • Taani endine välisminister kinnitas, et Lennart Meri palus tal temalegi mobiiltelefon hankida
Kui giid lõpuks teada sai, et kuuldud loo algallikas tegelikult tema vastas on. pahvatas kogu grupp naerma. Vasakul giid Katrin Alekand, keskel Taani endine välisminister Uffe Elleman-Jensen.  FOTO: Annika Haas FOTO: Annika Haas

Suusad selga ja Pikka Hermannisse – Eesti Rahva Muuseumis käinud Taani endine välisminister Uffe Ellemann-Jensen rääkis, kuidas Lennart Meri 1991. aasta kuumal augustikuul väliskolleegidega ühendust võttis.

Tellijale Tellijale

«Ma nägin, et üks härra väga tähelepanelikult kuulab, vahepeal vangutab pead ja muigab omaette. Samal ajal hakkas kogu grupp itsitama, sest neile tegi kogu olukord kohutavalt palju nalja,» kirjeldas läinud neljapäeval ERMis aset leidnud situatsiooni muuseumi giid Katrin Alekand.

«Ausalt öeldes oli see olukord natuke ebamugav, sest ma ei saanud aru, miks nad itsitavad,» lisas Alekand. «Lõpuks võttis üks proua mul käest kinni ja näitas järjest laiema muigega vuntsidega härrasmehe poole ja küsis: kas te teate kes see mees on? Siis ta kummardus, surus mul kätt ja ütles: «Uffe Ellemann-Jensen, nüüd ma räägin, kuidas asjad tegelikult olid».»

04.06.2018 06.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto