Sisukord
Tallinn
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Linn tunnustab parimaid restaureerijaid

3 min lugemist
  • Muinsuskaitse all olevat pärandit on Eestis vähe ja seda tuleb kaitsta, hoida ja hooldada võimalikult hästi, et säilitada see tulevastele põlvedele.
  • Restaureerimispreemiad ja tunnustused antakse üle Nõmmel Paju villas Vabaduse puiestee 88, mis tunnistati 2017. aastal parimaks restaureeritud hooneks Nõmme miljööalal.
  • Linnaplaneerimise ameti muinsuskaitse osakonna juhataja Boris Dubovik kutsus mälestiste, miljööaladel asuvate majade ning väärtuslike ajalooliste hoonete omanikke üles senisest enam tähelepanu pöörama detailidele.
Vabaduse puiestee 88 asuv Paju villa aastal 2006. FOTO: (foto: Tlpa Arhiiv) FOTO: (foto: TLPA Arhiiv)

Tallinna linnaplaneerimise amet tunnustab täna mullu eeskujulikult restaureeritud hoonete omanikke, projekteerijaid ja ehitajaid ning väärikaid Tallinna muinsuskaitsetegelasi nende pikaaegse panuse eest.

Tellijale

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul väärib restaureerimine tähelepanu ja tunnustust. «Restaureerimine eeldab omanikelt kannatlikkust, teadmisi ning olulist rahalist panust. See esitab tavapärasest suuremaid nõudmisi ehitajatele ning väljakutseid projekteerijatele ja järelevalvele. Muinsuskaitse all olevat pärandit on Eestis vähe ja seda tuleb kaitsta, hoida ja hooldada võimalikult hästi, et säilitada see tulevastele põlvedele. Tallinna linn jätkab aastatepikkust traditsiooni ja tunnustab eeskujulikult restaureeritud mälestiste, muinsuskaitsealal paiknevate hoonete ning miljööaladel paiknevate hoonetega seotud inimesi, kes on väärikalt taastanud väärtusliku hoone või päästnud need hävimisest,» lausus abilinnapea.

Haletsusväärses seisukorras maja peaks laiemale avalikkusele tuttav olema seriaali «ENSV» varasematest osadest, sest just seal asus värvikate elanikega ühiskorter.

04.06.2018 06.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto