Sisukord
Maailm
Postimees

64 päeva näljastreiki pidanud Sergei Krivov: kui Sentsov läheb lõpuni, on ta ennast ise surma mõistnud

6 min lugemist
  • Sergei Krivov kaotas näljastreikide ajal oma kehakaalust keskmiselt 330 grammi päevas.
  • Peale kahekuulist nälgimist lõhnas Krivovi sõnul kusi nagu atsetoon, suuremat häda ei tulnud kordagi.
  • Näljastreigiga kaasnevad tema sõnul eufooria, lihased kaotavad elastsuse, liigutamine muutub raskeks.
  • FSB vahistas Ukraina filmirežissööri Oleg Sentsovi 2014. aasta mais Krimmis.
Viis aastat tagasi Moskva eeluurimisisolaatoris 64-päevase näljastreigi pidanud Sergei Krivovi sõnul ta enam näljastreiki ei kordaks ega soovita seda kellelegi. FOTO: Jaanus Piirsalu FOTO: Jaanus Piirsalu

Venemaa vangilaagris jätkab täna 25. päeva näljastreiki filmirežissöör Oleg Sentsov, nõudmisega vabastada kõik ukrainlastest poliitvangid. Näljastreigi ajal organismis ja psüühikas toimuvast rääkis Postimehele viis aastat tagasi Moskva eeluurimisisolaatoris 64-päevase näljastreigi pidanud Sergei Krivov.

Tellijale Tellijale

Ettevalmistus ja esimesed päevad

«Ma ei valmistunud [näljastreigiks] kuidagi ja mingeid teadmisi mul ka eriti ei olnud. Kui ma väike olin, siis isa rääkis mulle, kuidas ta oli lugenud 20-päevasest ravinälgimisest. Sellest mäletasin, et nälgides tuleb pidevalt vett juua, et happelised maomahlad ei hakkaks mao seinu seestpoolt hävitama. Veel mäletasin, et esimesel päeval peaks olema tohutu nälg, aga pärast peaks järgnema apaatia. Tegelikkuses ei olnud üldse nii. Esimesel päeval polnud mul absoluutselt mingit näljatunnet. Ega ka teisel ja kolmandal päeval. See oli väga ootamatu, sest kui sa sööd ega saa mingil põhjusel süüa, siis sul tekib tühja kõhu tunne, aga mul seda ei tekkinud,» kirjeldas Krivov. «Ma ise seletan seda nii, et organism on ikka nii kaval mehhanism oma peaga, kes sai aru, et süüa ei anta, järelikult pole mõtet ka nõuda. Mul ei tekkinud kummagi nälgimise ajal kordagi sellist teravat näljatunnet.»

06.06.2018 08.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto