Sisukord
Maailm
Postimees

Soome ekspeaminister Alexander Stubb Postimehele: Brexit päästis Euroopa naerualuse seisusest

7 min lugemist
  • Alexander Stubbi hinnangul tuletas Brexit Euroopa Liidule meelde vajadust oma tegemisi paremini selgitada.
  • Tema arvates on liberaalne demokraatia ohus kogu maailmas, kuid Euroopa peab jääma sellest hoolimata kindlaks oma alusväärtustele.
  • Soome peaks olema tänulik, et Balti riigid kuuluvad NATOsse, sest tänu sellele on nemadki kaitstud, lausus Stubb.
Euroopa Investeerimispangas asejuhi tööd tegev Alexander Stubb kõneleb endast kui endisest poliitikust, kuid võimalus saada Euroopa Komisjoni volinikuks pakub talle siiski huvi. FOTO: Mihkel Maripuu

End ise Euroopa Liidu nohikuks nimetav endine Soome peaminister, praegu Euroopa Investeerimispanga asepresidendi kohal töötav Alexander Stubb näeb Brexitis ja Donald Trumpi võimule kerkimises Euroopa Liitu tugevdavat efekti.

Tellijale Tellijale

Te olite Tallinnas, et osaleda Läänemere strateegia aastafoorumil, mis heitis sel korral pilgu piirkonna tulevikule pärast 2020. aastat. Mis on siinsetele riikidele suuremad väljakutsed, millega tuleb asuda nüüd tegelema?

Samad, mis igas piirkonnas: julgeolek, tehnoloogia, keskkond, majanduskasv, mis tahes veel.

Minu arvates on hea, et me saame kokku ja arutame nende teemade üle. Olen tegelikult salamisi pisut uhke selle algatuse üle, mis me Toomas Hendrik Ilvesega tegime kunagi 2006. aastal ja millest sai hiljem Euroopa Parlamendi algatus. On tore näha nii paljusid inimesi sellest piirkonnast otsimas ühiseid lahendusi ühistele probleemidele.

06.06.2018 08.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto