Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mäggi tselluloositehasest: ma ei ületähtsustaks avalikku arvamust

6 min lugemist
  • Janek Mäggi sõnul ei saa tselluloositehase rajamisel mööda avalikust arvamusest.
  • Samas ei pea Mäggi avalikku arvamust hetkel liiga oluliseks, sest see võib muutuda.
  • Tallinnast töökohtade välja viimise kava alusel on pealinnast lahkunud 431 töökohta.
Riigihalduse minister Janek Mäggi FOTO: FOTO: Konstantin Sednev

Pärast esimest kuud ametis, on 2. mail ministrivande andnud riigihalduse minister Janek Mäggi kujunenud valitsuses tselluloositehase eriplaneeringu selgitajaks. Tema hinnangul on tehase teema puhul tunda riigikogu valimiste hõngu ja ta ei tähtsustaks praeguseks kujunenud avalikku arvamust üle, kuna see võib veel muutuda. Postimehele antud intervjuus rääkis ta põhjalikult tehasest, aga ka Tallinnast välja viidavatest töökohtadest ja sellest, mida ta riigisüsteemis töötades avastanud on.

Tellijale

Veel kuu aega tagasi, kui te ministriks saite, polnud kõne all valitsuse minek tselluloositehase eriplaneeringu kallale. Nüüd näitas üks valitsuspartner selle suhtes üles skeptitsismi ja teine lisas kohe, et nemad on algusest peale samamoodi arvanud. See muidugi tõele ei vasta. Mis selle vahepealse ajaga juhtunud on?

Ma arvan, et juhtunud ei ole mitte midagi, sest valitsus pole otsustanud midagi muud kui eriplaneeringu protsessi alustamise. Me pole jõudnud isegi uuringuteni, sest kõik, mida on olnud võimalik kohtusse kaevata, on kohtusse kaevatud.

Avalikust arvamusest ei saa mööda minna – see on selge. Aga ma ikkagi arvan, et paljude vastuoluliste arvamuste põhjuseks meie avalikus ruumis on teatud määral olnud lähenevad riigikogu valimised.

06.06.2018 08.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto