Sisukord
Välisuudised
Tänane leht

Timo Soini: Vene sanktsioonide üle tuleb tõsine arutelu, aga need püsivad

2 min lugemist
  • Timo Soini hinnangul ei saa Venemaa vastaste sanktsioonide lõpetamisest rääkida enne, kui täidetakse Minski lepete tingimusi.
  • Soome jaoks on oluline tihe suhtlus Venemaaga, kuna riikidel on pikk ühine piir ning harjumus omavahel suhelda.
  • Julgeolekukaalutlustel tuleb Soini hinnangul saavutada võimalikult soodne ja sõbralik Brexiti-kokkulepe Ühendkuningriigiga.
Soome välisministri Timo Soini sõnul on valus kogeda, et Euroopas on endiselt käimas sõda, ning Ukrainas toimuv on seepärast meie kõigi probleem. FOTO: Mihkel Maripuu

Soome välisminister Timo Soini on veendunud, et kuigi Itaalia uus valitsus ähvardab kõigutada Euroopa Liidu üksmeelt Venemaale kehtestatud sanktsioonide suhtes, pikendatakse karistusmeetmete kehtivust ka eeloleval suvel.

Tellijale Tellijale

Soome välisminister Timo Soini käis eile kiirvisiidil Tallinnas, kus rääkis välisminister Mikseriga hommikusöögilauas kahe riigi suhetest, Läänemere piirkonna julgeolekust, aga ka Eesti kandideerimisest ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks. Pärast sellele järgnenud kohtumist riigikogu väliskomisjoni liikmetega suundus Soini laevaga tagasi Helsingisse.

08.06.2018 11.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto