Sisukord
Eesti
Tänane leht

Homöopaatiaravimite müük apteekides kiratseb

4 min lugemist
  • Lätis on homöopaatiliste preparaatide valik Eestist viis, Rootsis koguni 54 korda suurem
  • Postimees helistas läbi kümme homöopaati, kellest ükski ei soostunud teemat oma nimega kommenteerima
  • Ravimiameti sõnul puudub Eestis homöopaatia traditsioon ja selle juurutamine 21. sajandil ei tundu mõistlik
Eestis ja Euroopa Liidus võib homöopaatikume müüa vaid apteegis ja neile ei tohi omistada mingit mõju ega kõrvalmõju. FOTO: Erik Prozes

Homöopaatilised preparaadid muutuvad Eestis aina populaarsemaks, kuid neid on meil apteekides palju vähem kui meie naaberriikides. Võimalik, et siin peitubki üks põhjuseid, miks terviseamet uurib juba mitmendat kuud, kas Telliskivi perearstikeskuses müüdi homöopaatilisi preparaate sularaha eest – neid ei olegi Eesti niisama lihtne apteegist hankida.

Tellijale Tellijale

Homöopaatia on Eestis tabuteema. Postimehel õnnestus teemat kommenteerima saada ainult üks homöopaat kümnest läbihelistatust, kuid temagi soovis jääda anonüümseks. Põhjuseks nimetati nagu ühest suust ajakirjanduse negatiivset fooni, mille lõi Telliskivi perearstikeskuses väidetavalt toimuva ebaseadusliku homöopaatikumide müügi kajastamine. Ravimiamet teatab samuti, et «teema on keeruline ja mõne jaoks ka tundlik».

Üleüldiselt ei soostu homöopaadid oma nime ja näoga sõna võtma, sest ei tunne toetavat suhtumist. «See on kummaline, et igal pool ümber Eesti on kõik vabalt kättesaadav, aga Eestis on selline vastuseis,» sõnas kutsetunnistusega homöopaat, kelle vastuvõtutasu on 50 eurot. «Eestis öeldakse, et inimestel ei ole selle vastu huvi, aga see ei vasta tõele – inimestel pole homöopaatia kohta lihtsalt teavet,» leidis ta.

08.06.2018 11.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto