Sisukord
Maailm
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (19) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (18) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (1) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (4) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Holland tahab luua uut Hansa Liitu

2 min lugemist
  • Holland plaanib koostööd Iirimaa, Rootsi, Taani, Soome ja Balti riikidega.
  • Tõuke uue alliansi loomiseks andis Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust.
  • Brittide lahkumise järel saab Hollandist Euroopa Liidu suuruselt viies majandus.
  • 21. sajandi Hansa Liitu on naljatlemisi nimetatud Hollandi ja seitsme päkapiku liiduks.
Hollandi peaminister Mark Rutte. FOTO: DIMITAR DILKOFF/AFP/Scanpix

13.–17. sajandini tegutsenud kaubanduslik ja poliitiline Hansa Liit võib nüüd, sajandeid hiljem Hollandi eestvedamisel uues vormis ja muutunud liikmetega taas pead tõsta. Hollandi plaanis mängivad keskset rolli sõprussuhted Iirimaa, Rootsi, Taani, Soome, Eesti, Läti ja Leeduga.

Tellijale

Tõuke uue alliansi loomiseks andis Euroopa Liidu tuleviku kohal kummitav Brexit, mis muudab ühenduse sees kahtlemata jõujooni. Seni Euroopa Liidu veduriks olnud kolmnurk Ühendkuningriigi, Saksamaa ja Prantsusmaa vahel on kadumas ning jätmas sügavat auku ELi südamesse, mis on pannud väiksemad riigid kartma Prantsusmaa ja Saksamaa domineerimist. Mures on ka Holland, mis asub geograafiliselt ja ka mõtteviisilt Londoni-Pariisi-Berliini kolmnurga keskel ning on kaua kuulunud Ühendkuningriigi suurimate liitlaste hulka.

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto