T, 29.11.2022

Tants ühe sõna ümber

Anna Ploompuu
, reporter
Tants ühe sõna ümber
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Meenutus aastast 2010, kui Eesti päevalehed protestiks allikakaitseseaduse vastu üllitasid tühjad esiküljed. FOTO: Peeter Langovits
Meenutus aastast 2010, kui Eesti päevalehed protestiks allikakaitseseaduse vastu üllitasid tühjad esiküljed. FOTO: Peeter Langovits Foto: Peeter Langovits

Homme riigikogus lõpphääletusele tuleva isikuandmete kaitse seaduse eelnõule andis oma panuse ka Rein Lang, kes on ennegi püüdnud ajakirjandust suukorvistada. Ometi soovib Reformierakond eelnõu tagasi võtta.

«Tõenäoliselt ei osale me muidu hääletusel,» ütles fraktsiooni esimees Jürgen Ligi. Täpsemalt soovitakse seaduseelnõu tagasivõtmist ja täiendatud kujul asendamist. Koalitsioonile heidetakse ette liigset kiirustamist ning rõhutatakse soovi leida kooskõla kodanikuõiguste ja ajakirjandusvabaduse vahel. Parlamendi suurima opositsioonierakonna esindaja sõnul ei arvestatud nende nõudmist eelnõu sisuliselt läbi arutada ka nendega, keda see iga päev puudutab. «Ajakirjandus pole ainus, kellele eelnõu muret teeb. Kiirmenetlus takistas asja rahulikult kaaluda nii komisjonil kui fraktsioonidel,» nentis Ligi.

Reformierakonna fraktsiooni esmaspäevasel koosolekul oli kohal ka erakonna esimees Kaja Kallas ning muu hulgas tuli jutuks, kuidas väljend «ülekaalukas avalik huvi» üldse eelnõusse tagasi jõudis. «Kuidas see kaduma läks, polnud selge, mille tõttu komisjon otsustaski ta taastada, seda enam, et kehtiv seadus ja direktiiv seda mõistet kasutab ning sellel pole olnud ajakirjandusvabadusele negatiivset mõju,» arutles Ligi.

Märksõnad
Tagasi üles