Sisukord
Arter
Postimees
14.08.2020
Pettuse ohver: nad olid väga hästi ette valmistunud Eesti Lehar Küti edasilükatud otsus sündis raskelt Eesti lühiuudised Valgevenes vahistati Eesti kodanik Kurikamehest mõrvar sooritas vanglas enesetapu Pärnus hakkab robot lammutama eluohtlikku 70meetrist korstent Pettuse ohver: nad olid väga hästi ette valmistunud Majandus Riigi Kinnisvara AS: riik saab ehitajatelt juba 10 protsenti allahindlust! Gerd Müller: me ei pääse siit kuidagi lihtsalt! Majanduse lühiuudised Välismaa Maski kandmise käsk pani sajandi eest relva haarama Näo katmise nõue põrkub inimeste vabaduseihaga Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: raha jagamisel sotid selgeks Marica Lillemets: postiljoni oodates Tõnu Talvi: Eesti looduskaitse 110 Toomas Alatalu: suurest poliitikast Kai Klandorf: milline on õige vabaühendus? Andrus Karnau: vanameeste mäss Kultuur Mingo Rajandi: uus plaat küsib ja otsib vastuseid Suve auk. Halli värvi saladus K-drama – purjutamise saatel kulgev tee õnneni Sport Euroloos annab põhjust optimismiks Kuidas sportlased saavad sportida? Tartu Eesti hiphopifestivali korraldajad kraadivad peolisi Rannar Raba: autoosaduse puiesteelt Emajõe äärde Eestis seninägemata teetöö edeneb silmanähtavalt Koolijuhid ootavad ministeeriumi korraldusi Tartu lühiuudised Karlova elanikke häirivad kihutavad pedaalinahaalid Endine pokkerimängija jäi süüdi küberkuritegudes Miks sa siin oled? Töötan, vastab ehitusinsener Gerttu Kupp objektil küsijale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rasmus Rask toodab Eesti kalleimat jäätist

5 min lugemist
La Muu tegevjuht Rasmus Rask oma jäätisekohviku leti taga. Maitsmiseks mõeldud pulgakesel on spetsiaalselt kohviku jaoks valminud maasika-balsamico jäätis. FOTO: Joakim Klementi

Seda, et La Muu teeb jäätist, teab iga magusasõber. Aga hoopis huvitavam on lugu sellest, kuidas veiniklaasi taga õhku visandatud plaan põgeneda palgatööst arenes paari aastaga tootmisettevõtteks, mis soovib laieneda suisa Saksamaale.

Tellijale Tellijale

«Nullindate lõpus, pärast majanduskriisi üleelamist küsisid ilmselt paljud endalt, kas töö, mida nad teevad, on ikka nii äge, et teha seda terve ülejäänud elu. Mina olin tollal 35, töötasin Swedbankis ja sisimas tundsin, et kontoritöö asemel tahaksin midagi omaenda kätega valmis teha. Lisaks vasardas kuklas teadmine, et kui ma kohe ei alusta, ei tee ma seda ilmselt kunagi,» meenutab La Muu tegevjuht Rasmus Rask.

Muidugi tõstatus seejärel küsimus, et mida täpsemalt nende omaenda kätega siis tegema peaks. Siin tuli appi sõber – ja praegune äripartner – Priit Mikelsaar. «Biomarketi omanikuna oli tal teadmine, et Eestis toodetakse mahetoidu toorainet küll, aga see segatakse lõpuks kokku tavapõllumajanduses toodetuga ning poeletile jõuab puhast kodumaist mahetoitu ülivähe. Ka mina nägin oma peres sirguvatele lastele ökotoitu otsides, et enamik mahetoitu pärineb hoopis Saksamaalt.»

13.08.2020 14.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto