Sisukord
Arvustused
Tänane leht
15.06.2018
Eesti Riigikoguvalimiste lähenedes sagenevad «diagnoosiga» seaduseelnõud Tee-ehitus ajab ettevõtjad nutma (13) Selle nädala sangarite võitlus kümnendi põlenguga Vaidlus trepikojas tehtud testamendi üle Majandus Ossinovski alkoholieksperiment pakub teadlastele kuldaväärt uurimismaterjali (11) Euroopa Keskpank tegi Riias ajalugu Välismaa Erdoğan lubas eriolukorra tühistada Kes on kes kuulsal G7 fotol? (1) KOHALIK VAADE. Türgi opositsioon loodab huumorile Gruusia peaministri tagasiastumise taga paistavad miljardär Ivanišvili kõrvad Arvamus Kaja Kallas: tee targa Eestini (15) Vastukaja: Euroopa Parlamendi valimistel tuleb langetada valimisiga (1) Priit Pullerits: hull ažiotaaž (25) Juhtkiri: tasakesi tagasi normaalsusesse (5) Peter Lõhmus: institutsioonide hindamise näiline lihtsus ehk Miks on raske mõista Indrek Neiveltit (7) Postimees 1935. aastal: sakslaste Hitleri-vaimustus sunnib ettevaatusele Kultuur Kuidas Siberi eestlaste folklooril sõnasabast kinni saadi Siber, suur nagu ema mure (1) Sport Venelased ületasid hirmu ja paastunud saudid Tiit Sokk: nii heade kujudega koondist pole meil tegelikult ammu olnud Teadus Asko Lõhmus: miks me oleme «kõige vastu»? (24) Kurioosum. Metsamaa pindala muutused ei ole loogilised (5) «Ma-ilm ja mõnda, mis seal sees leida on». Kuidas maismaa-ilm elukõlblikuks sai Rainer Kuuba ja Enn Pärt: raiemahud hakkavad nii või teisiti vähenema (2) Tartu Olev Raju: päästke Tartu? Ei, Eesti! (5) Poolsada kuldmedalisti hoiavad Tartu au kõrgel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas Siberi eestlaste folklooril sõnasabast kinni saadi

3 min lugemist
Tsvetnopolje (Omski oblast) eestlased pidulauas u 1997. aastal. Toosti ütleb Linda Tsirk. FOTO: Astrid Tuisk FOTO: Astrid Tuisk

Mis seisab taevakirjas? Kes ja miks loeb õnnetuma päeva raamatut? Milleks kasutatakse pigarit? Mida teha, kui naba on paigast ära? Vihjeks võib öelda, et kõik need on Siberi eestlastele olulised asjad ja tegevused tänapäevani. Vastused aga leiab Anu Korbi koostatud raamatust «Kohtumised Siberis».

Kirjandusmuuseumi folklooriuurija Anu Korb on Eestis praegu see inimene, kes teab kõige rohkem Siberi eesti ja seto külade kohta. Hiljuti pani Anu kokku raamatu «Kohtumised Siberis», mida soovitan soojalt kõigile, kes tunnevad huvi eesti asunduste vastu Siberis.

Tellijale Tellijale

Anu raamat ilmus õigel ajal, arvestades viimastel aastatel kasvanud huvi eesti ja seto külade vastu Siberis: Eesti ja Siberi setode tihenenud kontaktid, Ülem-Suetuki küla elust rääkiv Eesti Draamateatri lavastus «Jaanipäev», hiljutised eesti kultuuri päevad Krasnojarskis jne.

14.06.2018 16.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto