Sisukord
AK
Tänane leht
29.10.2020
Neljarealisi maanteid ja Rail Balticut välisabita korraga valmis ei ehita (24) Eesti Peeter Raudsepp: EASi tükeldamist ei tule (4) Rapla hooldekeskuse 32 asukal tuvastati koroonaviirus ERRi uus maja on füüsikaseaduste, mitte ideoloogia küsimus (6) Eesti lühiuudised Poola abordiseaduse vastased kogunesid Vabaduse väljakule Raskelt haige Allan Kiil pääses kohtupidamisest (2) Aasta koolitaja on hooliv innustaja Krister Kivi USAs ⟩ Viis päeva valimisteni: külmavärinad ja süljepiisad Los Angeleses Majandus Ärikinnisvara haldamises revolutsioon juba käib Majanduse lühiuudised Keskpank hoiab padruneid detsembriks Välismaa Poolakad jätkavad võitlust abordiseaduse karmistamise vastu (1) KOHALIK VAADE ⟩ Sloveenia kihutab koroonakiirteel Bergamo saatuse poole (1) Euroopa valmistub elule taas pidurit tõmbama (4) Arvamus Peep Lillemägi: Reformierakond viis aastat hiljem (3) Tiit Riismaa: Donald Trumpi fenomen Siret Kotka, Indrek Saar, Anti Poolamets, Taavi Rõivas, Kaido Höövelson, Üllar Saaremäe: toetame Arvo Pärdi muusikamaja (2) Andres Põder: armastab, ei armasta, vihkab… (3) Nikolai Degtjarenko: olen uhke oma kuuluvuse üle (9) JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: Eesti konstaabel pole veel Malis Edward Lucas: ülikoolid on akadeemilise vabaduse vahetanud Hiina raha vastu (3) Fookus JULGEOLEK ⟩ Lõhenenud Malis pole loota kiiret lahendust JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: Eesti konstaabel pole veel Malis Kultuur Meditsiin on ainult masohhistidele? Eesti näitlejaga verine ja lumine vene muinasjutt (4) Sport Spordi lühiuudised Eesti korvpallurid Rumeenia infosulus: võistlusformaat ja ajakava pole endiselt selged Pommservi puhul unusta õpitu ning lihtsalt reageeri Soome laskesuusakoondise eestlased ei tea, kas neid neeti maapõhja või kiideti taevani Kohtunikud peegeldavad jalgpallurite taset Maa Elu Eestlaste vanad traktorid künnavad põldu Aafrikas Saja-aastasele taimekasvatus­instituudile panid õla alla edumeelsed põllumehed Tootmishoone kütmisel tuleb arvestada energiasäästu Maale kolinud noor pere valis taas linnaelu: linnas on vähem sebimist Arutlus: maale kolimine tuleb hästi läbi mõelda (1) Katus kestab kauem, kui seda korralikult hooldada Eesti paikneb tuulte ristteedel – mida see kaasa toob? Käes on aeg korjata ravivaid juurikaid Lehtede riisumata jätmine võib aeda ohustada Ebaküdooniast valmivad pikantsed hoidised Kärbes rikkus veinitalu astelpajusaagi Tartu Suur auto lõhkus uue kõrguspiirde ja tekitas suure ummiku (1) Hannes Astok: koondume kultuurikeskuse stardijoonele (2) Stepan Karja: sügisene kella nihutamine on hea, kevadine veel parem (1) Kiri: tulge ometi mõistusele! (2) Tartu lühiuudised Rahvusvahelise haardega Leedu autovargad said karistuse Tartus Nordecon kavandab Aruküla teele üle kahekümne kortermaja Psühhoteek kolis keldrist Barlova peale korterisse Ekseldes tunnetuse avastamata rajal Fotograafist sirgus graafik Tartu kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hardo Pajula: universitas’e lahkumine (aga mitte jäljetult)

7 min lugemist
Tänavu tähistatud Karl Marxi 200. sünniaastapäeva puhul kinkis Hiina Rahvavabariik filosoofi sünnilinnale Trierile Saksamaal pronkskuju. FOTO: Shan Yuqi/Chine Nouvelle/sipa/Scanpix

Neomarksistlik kõrgharidustsunami tuiskab meie poole, hoiatab Hardo Pajula. Hiidlaine käima lükanud maavärina epitsentris on lääne ülikoolide humanitaarteaduskonnad, mille mõju me alahindame omal riisikol.

Tellijale Tellijale

Kui töötasin veel pangas, kutsus jaoülem mu kord kaasa töövestlusele, kus küsitleti üht valuutadiileriks kandideerinud noormeest. Noorsand oli just lõpetanud mingi kooli ja kirjutanud lõputöö, millest ta tahtis meile kangesti rääkida. Seal pole midagi imestada, küllap oli see kõige suurem vaimne pingutus, mis tal oli oma senisest elust ette näidata. Kui me siis küsisime, mis järelduseni ta diplomitöös jõudis, saime mõneti üllatavaks vastuseks, et pankurid on vereimejad (tõsi küll, mitte päris selles sõnastuses).

Ma ei kahtle üleüldse, et selle väite kasuks on nii minevikust, olevikust kui ka tulevikust tuua nii mõnigi hea näide, aga asja iva peitub praegu siiski mujal. Meid pani kulme kergitama eelkõige see, et panka tööle pürgiv noormees valis kohe nii jõulise avangu. Arvasin endamisi, et siin on kaks võimalust. Esiteks võib ta olla ebaviisakuseni otsekohene. Teine võimalus on see, et ta ei saa aru, millest ta enda töö õigupoolest rääkis. Tegin endamisi panuse teisele võimalusele ja jutuajamise edasine käik kinnitas paraku selle oletuse õigsust.

28.10.2020 29.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto