Sisukord
Eesti
Postimees
15.06.2018
Eesti Riigikoguvalimiste lähenedes sagenevad «diagnoosiga» seaduseelnõud Tee-ehitus ajab ettevõtjad nutma (15) Selle nädala sangarite võitlus kümnendi põlenguga Vaidlus trepikojas tehtud testamendi üle Majandus Ossinovski alkoholieksperiment pakub teadlastele kuldaväärt uurimismaterjali (11) Euroopa Keskpank tegi Riias ajalugu Välismaa Erdoğan lubas eriolukorra tühistada Kes on kes kuulsal G7 fotol? (2) KOHALIK VAADE. Türgi opositsioon loodab huumorile Gruusia peaministri tagasiastumise taga paistavad miljardär Ivanišvili kõrvad Arvamus Kaja Kallas: tee targa Eestini (15) Vastukaja: Euroopa Parlamendi valimistel tuleb langetada valimisiga (1) Priit Pullerits: hull ažiotaaž (25) Juhtkiri: tasakesi tagasi normaalsusesse (5) Peter Lõhmus: institutsioonide hindamise näiline lihtsus ehk Miks on raske mõista Indrek Neiveltit (7) Postimees 1935. aastal: sakslaste Hitleri-vaimustus sunnib ettevaatusele Kultuur Kuidas Siberi eestlaste folklooril sõnasabast kinni saadi Siber, suur nagu ema mure (1) Sport Venelased ületasid hirmu ja paastunud saudid Tiit Sokk: nii heade kujudega koondist pole meil tegelikult ammu olnud Teadus Asko Lõhmus: miks me oleme «kõige vastu»? (24) Kurioosum. Metsamaa pindala muutused ei ole loogilised (5) «Ma-ilm ja mõnda, mis seal sees leida on». Kuidas maismaa-ilm elukõlblikuks sai Rainer Kuuba ja Enn Pärt: raiemahud hakkavad nii või teisiti vähenema (2) Tartu Olev Raju: päästke Tartu? Ei, Eesti! (5) Poolsada kuldmedalisti hoiavad Tartu au kõrgel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Selle nädala sangarite võitlus kümnendi põlenguga

5 min lugemist
  • Vikipalus möllab 200 hektaril selle kümnendi suurim maastikupõleng.
  • Vabatahtlikule päästele pärandatud nõukogude tehnikata ei saanuks päästjad ligi.
  • Kogenud päästjatele meenuvad võrdväärsetena kurikuulsad Vihterpalu põlengud.
Rait tuli vabatahtlikuna Vikipalusse tuld kustutama koos kolleegidega 60 kilomeetri kauguselt Rakverest. FOTO: Sander Ilvest

Isegi Aegviidust 60 kilomeetri kaugusel Rakveres ei kõheldud betoontooteid valmistavas tööstusettevõttes Laliya hetkekski. Mehed läksid kolmapäeva hommikul ülemuse juurde ja teatasid, et on tagumine aeg minna vabatahtlikena appi metsas möllavat tuld tõrjuma. Pandi neljane seltskond kokku ja minek.

Tellijale Tellijale

Kui tavaliselt saadakse maastikupõlengud kümnete hektarite peal pidama, siis seekord murrab punane kukk alates pühapäeva pärastlõunast Aegviidu külje all Vikipalus tervelt 200 hektaril.

Kust tuli juba üle käinud, seal on maa must ja puujuured roomavad väljajoonistunult mööda maapinda, sest turvas nende alt ja ümbert on ära põlenud. Kuna miski ei hoia enam juuri kinni, on mitu puud ümbergi kukkunud.

Siin-seal juurtealused tühimikud veel tossavad. Lausleegid on pidama saadud, kuid pinnas hõõgub. Õhus on tossu ja põlemisest tekkinud kirbelõhna. Tuli on levinud üle kraavide, nii et kraaviservad on jäänud roheliseks.

14.06.2018 16.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto