Selle nädala sangarite võitlus kümnendi põlenguga

Rait tuli vabatahtlikuna Vikipalusse tuld kustutama koos kolleegidega 60 kilomeetri kauguselt Rakverest. FOTO: Sander Ilvest

Isegi Aegviidust 60 kilomeetri kaugusel Rakveres ei kõheldud betoontooteid valmistavas tööstusettevõttes Laliya hetkekski. Mehed läksid kolmapäeva hommikul ülemuse juurde ja teatasid, et on tagumine aeg minna vabatahtlikena appi metsas möllavat tuld tõrjuma. Pandi neljane seltskond kokku ja minek.

Tellijale Tellijale

Kui tavaliselt saadakse maastikupõlengud kümnete hektarite peal pidama, siis seekord murrab punane kukk alates pühapäeva pärastlõunast Aegviidu külje all Vikipalus tervelt 200 hektaril.

Kust tuli juba üle käinud, seal on maa must ja puujuured roomavad väljajoonistunult mööda maapinda, sest turvas nende alt ja ümbert on ära põlenud. Kuna miski ei hoia enam juuri kinni, on mitu puud ümbergi kukkunud.

Siin-seal juurtealused tühimikud veel tossavad. Lausleegid on pidama saadud, kuid pinnas hõõgub. Õhus on tossu ja põlemisest tekkinud kirbelõhna. Tuli on levinud üle kraavide, nii et kraaviservad on jäänud roheliseks.

14.06.2018 16.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto