Sisukord
Uudised
Tänane leht
15.06.2018
Eesti Riigikoguvalimiste lähenedes sagenevad «diagnoosiga» seaduseelnõud Tee-ehitus ajab ettevõtjad nutma (13) Selle nädala sangarite võitlus kümnendi põlenguga Vaidlus trepikojas tehtud testamendi üle Majandus Ossinovski alkoholieksperiment pakub teadlastele kuldaväärt uurimismaterjali (11) Euroopa Keskpank tegi Riias ajalugu Välismaa Erdoğan lubas eriolukorra tühistada Kes on kes kuulsal G7 fotol? (1) KOHALIK VAADE. Türgi opositsioon loodab huumorile Gruusia peaministri tagasiastumise taga paistavad miljardär Ivanišvili kõrvad Arvamus Kaja Kallas: tee targa Eestini (15) Vastukaja: Euroopa Parlamendi valimistel tuleb langetada valimisiga (1) Priit Pullerits: hull ažiotaaž (25) Juhtkiri: tasakesi tagasi normaalsusesse (5) Peter Lõhmus: institutsioonide hindamise näiline lihtsus ehk Miks on raske mõista Indrek Neiveltit (7) Postimees 1935. aastal: sakslaste Hitleri-vaimustus sunnib ettevaatusele Kultuur Kuidas Siberi eestlaste folklooril sõnasabast kinni saadi Siber, suur nagu ema mure (1) Sport Venelased ületasid hirmu ja paastunud saudid Tiit Sokk: nii heade kujudega koondist pole meil tegelikult ammu olnud Teadus Asko Lõhmus: miks me oleme «kõige vastu»? (24) Kurioosum. Metsamaa pindala muutused ei ole loogilised (5) «Ma-ilm ja mõnda, mis seal sees leida on». Kuidas maismaa-ilm elukõlblikuks sai Rainer Kuuba ja Enn Pärt: raiemahud hakkavad nii või teisiti vähenema (2) Tartu Olev Raju: päästke Tartu? Ei, Eesti! (5) Poolsada kuldmedalisti hoiavad Tartu au kõrgel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Poolsada kuldmedalisti hoiavad Tartu au kõrgel

1 min lugemist
Kätrin Jaakson, Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium FOTO: Margus Ansu

Tartus saab järgmisel nädalal gümnaasiumi lõputunnistuse ligi tuhat, väljaspool Tartut Tartumaal koguneb lõpuaktustele pisut üle 250 abituriendi. Neist ligi 1250 noorest lõpetavad 52 neidu ja noormeest kooli kuldmedaliga. Viimane tähendab ainult väga häid õpitulemusi ja ka suurepäraseid tulemusi eksamitel. See on raske töö, mis kestis kaksteist aastat ja tasus end viimaks ära.

Tellijale Tellijale

Kõige enam kuldmedaliste – 23 – on sel aastal Treffneri gümnaasiumi abiturientide hulgas.

Möödunud aastal oli meil kuldmedaliste sama palju kui tänavu. 2016. aastal lõpetas Tartus ja Tartumaal gümnaasiumi kulda väärt tulemustega 57 noort. Mullu lõpetas väljaspool Tartu linna Tartumaal gümnaasiumi kullaga kaheksa noort, tänavu õppis maakonna gümnaasiumides kullale 11 neidu ja noormeest.

14.06.2018 16.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto